Statystyki roku 2023

Chcemy podzielić się z Wami statystykami związanymi z działalnością klubu w roku 2023, całość składa się z ilości odbytych jednostek treningowych, jednostek meczowych, uczestnictwa w turniejach oraz przejechanych kilometrów aby dotrzeć do miejsc rozgrywek.

Statystyki ogólne, wszystkich naszych sekcji przedstawiają się następująco:

  • 2085 jednostek treningowych
  • 374 mecze ligowe i towarzyskie
  • 145 turnieje
  • 32 760 przejechanych kilometrów

A jak rozkłada się to na poszczególne sekcje? Sprawdźmy!

PIŁKA NOŻNA

Drużyna seniorów w czerwcu wywalczyła awans do V ligi małopolski zachodniej, to duży sukces po wielu latach stagnacji i walki o przetrwanie. Zespół prowadzony od 3 lat przez trenera Macieja Żaka w ubiegłym roku wypracował takie oto statystyki:

126 treningów, 45 meczy ligowych oraz towarzyskich i łączna suma przejechanych kilometrów 1800. Tyle do statystyk tej sekcji dołożyli seniorzy, a co z Akademią Piłkarską?

Zawodnicy Akademii także nie próżnowali i mamy na myśli wszystkie grupy i kategorie wiekowe łącznie z drużyną juniorów młodszych którzy nie są włączenie do akademii bezpośrednio. Obecnie w sekcji trenuje ok 125 zawodników pod okiem 9 trenerów. Jak widać na załączonej grafice uzbierało się tego bardzo dużo: 794 jednostki treningowe, 215 rozegranych meczy ligowych i sparingowych, udział w 56 turniejach i łącznie przejechanych 4590 km. Jak sądzicie dużo tego? Jeśli nie to dorzucamy statystyki pozostałych naszych sekcji.

KOSZYKÓWKA

W ubiegłym roku sekcja mocno się rozrosła, zainteresowanie młodzieży tą dyscypliną przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Na dzień pisania tego artykułu mamy grupę 75 zawodników w różnych kategoriach wiekowych jak również zespół seniorski rywalizujący w 3 lidze małopolskiej. A tak prezentują się ich statystyki:

427 godziny przeprowadzonych treningów, 42 mecze ligowe, zaznaczamy że grupy młodzieżowe rozpoczęły rozgrywki dopiero jesienią i był to dla nich debiutanckie rywalizacje. W zaokrągleniu wszystkie zespoły przejechały 3750 km.

SIATKÓWKA

Sekcja skupiająca głównie żeńską siatkówkę w której w zajęciach uczestniczy obecnie 54 zawodniczki. Oczywiście jest również zespół męskiej, dorosłej siatkówki. Zawodnicy są obecnie liderem 3 ligi małopolski i walczą o awans do drugiej ligi! Łączne statystyki wyliczyliśmy następująco:

588 godzin treningów, 32 mecze, 16 turniejów i 2620 przejechanych kilometrów. Liczymy na podniesienie tych liczb w bieżącym roku.

TENIS STOŁOWY

W tej sekcji niekwestionowaną gwiazdą jest Zuzia Piekarczyk, która reprezentowała nasz klub na arenie krajowej, a jako reprezentantka kraju także na arenie międzynarodowej! Za jej sukcesami idzie także postęp w tej sekcji i coraz większe zainteresowanie młodzieży i dorosłych. Dzięki temu posiadamy dwie drużyny które rywalizują w 3 i 4 lidze tenisa stołowego w województwie małopolskim. Młodzież uczestniczy w wielu turniejach i rozwija swoje umiejętności, a przykładem niech będzie Maks Książek, który porzucił piłkę nożna i odnosi coraz więcej sukcesów w tej dyscyplinie.

Największe wrażenie robi liczba przejechanych kilometrów, 20 tysięcy. Składają się na nią głównie podróże Zuzi na zawody i turnieje.
Mamy więc 73 turnieje, 38 o randze wojewódzkiej, 15 ogólnopolskich oraz 20 regionalnych i okolicznościowych. W sumie uzbierało się także 150 treningów.

Podsumowując, przedstawiliśmy Wam ogólne liczby wypracowane w poprzednim roku, ale nie byłoby ich bez naszych sponsorów i partnerów dzięki którym możemy realizować założone cele i jeszcze bardziej się rozwijać. Także nasza kadra trenerska i ich czas poświęcony aby rozwijać umiejętności zawodników, a także wszyscy inni pracownicy klubu bez których nasza działalność byłaby mocno ograniczona. Wszystkim Wam mówimy wielkie DZIĘKUJEMY !!!