„Z ziemi do nieba, potem do piekła i znowu do nieba”.

Inaczej nie można powiedzieć o dzisiejszym meczu 15 kolejki klasy A w którym Skawa Wadowice na własnym stadionie podejmowała Burzę Roczyny. Mecz ten miał duży wpływ na pozycję w tabeli, a 3 punkty były celem obu drużyn. Skawa rozpoczęła mecz w składzie:

Rezerwowi:

Już w 2′ zawodnicy Skawy cieszyli się z prowadzenia. Po dobrym podaniu – na listę strzelców wpisał się Daniel Mleczko. W ciągu trzech ostatnich meczów – była to czwarta bramka tego młodego zawodnika.
Bardzo szybko, bo dwie minuty później zawodnicy gości odpowiedzieli, i szybko wyrównali wynik.
Kilka minut później zawodnicy Burzy Roczyny cieszyli się ze zdobycia drugiej bramki. Po małym zamieszaniu piłka znalazła drogę do bramki i to zawodnicy Skawy musieli gonić wynik.
Gra uspokoiła się, i utrzymywała w środkowych częściach boiska.
Jeszcze w pierwszej połowie na strzał z rzutu wolnego pokusił się Damian Kowalczyk, bramkarz z trudnościami wybronił jednak ten strzał.
Chwilę później padło wyrównanie. Bramkę na 2:2 zdobył Patrik Rydzewski.
Przed przerwą Skawa dokonała pierwszej zmiany. Za schodzącego z urazem Patryka Mikołajka, na placu pojawił się Bartłomiej Dyrcz.
Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Zapowiadało to ciekawą druga połowę meczu.
Druga połowa wyglądała bardzo wyrównanie.
Kilka razy nasi zawodnicy próbowali zagrozić bramce z rzutów wolnych. Piłka jednak nie mogła trafić do bramki.
W 60′ trener zdecydował się na drugą zmianę. Za Bartłomieja Jończyka na boisku pojawił się doświadczony Maciej Skawina, który wniósł do gry dużo spokoju i opanowania w kreowaniu akcji.
Na pięć minut przed końcem padła bramka dla Skawy. Piłkę z wolnego dogrywał Mateusz Mosór. W polu karnym przeciwnika dobrze odnalazł się kapitan drużyny – Przemek Dyrcz – który trafił piłkę głową, ustalając wynik na 3:2.
Jeszcze przed końcem trener dokonał zmiany. W zespole seniorskim zadebiutował zawodnik juniorów – Konrad Frączek, zmieniając na boisku Damiana Kowalczyka.

Za tydzień w sobotę Skawa rozegra swój ostatni – zaległy – mecz w tej rundzie. Ich przeciwnikiem będzie Jałowiec Stryszawa. Mecz zostanie rozegrany na stadionie w Wadowicach o godzinie 11:00.