Wywalczone zwycięstwo w Choczni.

W ramach 12 kolejki klasy A, w niedzielę 22.10, o godzinie 15:00, drużyna seniorów podejmowała na wyjeździ Olimpię Chocznię.
Skawa przystąpiła do meczu w składzie:

12. Grzegorz Gacur
13. Jakub Filek
6. Przemysław Dyrcz (C)
11. Patryk Mikołajek
15. Kamil Kuzia
8. Karol Karcz
10. Marek Kuzia
5. Patrik Rydziewski
17. Daniel Mleczko
9. Tomasz Mikołajczyk
7. Damian Kowalczyk

W rezerwie pozostali:

1. Michał Pietrzak
18. Kacper Słuszniak
2. Sebastian Rusin
4. Bartłomiej Jończyk

Już przed meczem wiadomo było że obie drużyny będą walczyć o najwyższy cel – zwycięstwo – wszystkimi sposobami.

Pierwszą żółtą kartkę sędzia pokazał już w 4′.

W 10′ gospodarze otwarli wynik. Po błędach obrony, zawodnik gospodarzy umieścił piłkę w bramce i Olimpia mogła cieszyć się z prowadzenia.
Ich radość nie trwała długo, bowiem 8 miinut później – w 18′ – po faulu w polu karnym sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Marek Kuzia.
Jego strzał udało się wybronić bramkarzowi, jednak z dobitką już nie miał szans.
10 minut przed końcem pierwszej połowy po świetnym prostopadłym podaniu piłkę w siatce umieścił Tomasz Mikołajczyk, jednak sędzia liniowy podniósł chorągiewkę – sygnalizując spalonego. Bramka nie została uznana.
Minutę później równie klarowną sytuację miał Kowalczyk. Jego strzał z „szesnastki” minął bramkarza, jednak czujny okazał się obrońca, który wybił piłkę poza polę karne.
Do końca połowy rezultat nie zmienił się, co zapowiadało jeszcze lepszą drugą połowę.
W przerwie trener dokonał jednej zmiany. Za Daniela Mleczko, na bosiku pojawił się Bartłomiej Jończyk.
Gra w pierwszych chwilach drugiej połowy wyrównała się, Źadna z drużyn nie dochodziła do sytuacji strzeleckich.
W 70′ trener dokonał drugiej zmiany. Za Tomasza Mikołajczyka, na boisko weszedł Kacper Słuszniak.
Na 7 minut przed końcem – w 83′ – rzut rożny wykonywali zawodnicy Skawy – a konkretniej Marek Kuzia. Świetnie w tej sytuacji zachował się Kacper Słuszniak, który zrobił sobie miejsce w polu karnym i pewnym strzałem głową trafił zwycięską bramkę.
Do końca meczu to zawodnicy z Choczni próbowali zmienić rezultat. Na ich drodze stanął dobrze interweniujący bramkarz Skawy.
Mecz zakończył się rezultatem zwycięskim dla naszej drużyny – 2:1.

Żółte kartki: Kowalczyk, Rydzewski, Dyrcz

Po 11 meczach, Skawa znajduje się na trzeciej pozycji w tabeli, z dorobkiem 22 punktów. Jeden punkt więcej ma Relaks Wysoka – która uplasowała się na drugiej pozycji. Liderem klasy A pozostaje Sokół Przytkowice który na swoim koncie ma 26 punktów.

Za tydzień Skawa na własnym stadionie będzie podejmował lidera – Sokół Przytkowice.