Wywalczone zwycięstwo na początek.

Dobrze dla Zawodników Skawy ułożył się mecz 17 kolejki klasy A, w której to na wyjeździe podejmowali zespół Dębu Tomice.
Punktualnie o godzinie 14:00 w sobotnie popołudnie na stadionie LKS Dębu Tomice sędzia zagwizdał po raz pierwszy, rozpoczynając mecz.
Skawa rozpoczęła spotkanie w następującym składzie: Grzegorz Gacur, Przemysław Dyrcz, Maciej Węgrodzki, Kamil Kuzia, Sebastian Rusin, Marek Kuzia, Daniel Mleczko, Mateusz Mosór, Szymon Żuk, Kamil Małolepszy, David Chipala
W rezerwie: Dawid Żwirkowski, Aleksander Wnęczak, Patryk Mikołajek, Grzegorz Talar, Sebastian Owcarz.
Obie drużyny były zmotywowane do ciężkiej walki. Od początkowych minut meczu liczna grupa kibiców obu zespołów nie mogła narzekać na nudę. Zawodnicy dochodzili do ciekawych sytuacji – lecz nie udawało się zakończyć akcji bramką. W tych momentach brakowało celności, lub z pracy bardzo dobrze wywiązywali się bramkarze.
Na pierwszą bramkę musieliśmy czekać do 40 minuty. Zawodnicy odebrali piłkę z lewej strony boiska, piłka wrzucona na długi słupek i drużyna Dębu mogła cieszyć się z prowadzenia w tym meczu.
Do końca pierwszej połowy rezultat meczu się nie zmienił.
W przerwie trener pan Grzegorz Szulc dokonał pierwszej zmiany w swojej drużynie. Za Marka Kuzia na boisku pojawił się Sebastian Owcarz.
W drugiej połowie zawodnicy Skawy wyglądali lepiej od przeciwników.
Wyrównanie padło w 54 minucie. W polu karnym faulowany został Mateusz Mosór, sędzia tym razem nie zawahał się i podyktował rzut karny. Do piłki podszedł David Chipala, i pewnym strzałem zamienił karnego na bramkę. Remis, i chęć obu stron do zwycięstwa zapowiadała bardzo ciekawy dalszy ciąg spotkania.
Skawa już 10 minut później zdobyła zwycięskiego, drugiego gola. Autorem tej bramki był Daniel Mleczko. Przy zamieszaniu w polu karnym, i uprzednim odbiciu piłki od słupka, trafiła ona pod nogi Szymona Żuka, który stał tyłem do bramki. Wycofana piłka na 14 metr do Mleczko i bramka.
2:1 – takim wynikiem zakończył się ten mecz. Seniorzy Skawy mogę dopisać sobie 3 – bardzo cenne punkty. Nasza drużyna wskakuje na 4 miejsce w tabeli tracąc jedynie 2 punkty do lidera – Relaks Wysoka. Na drugim miejscu z jednym punktem mniej znalazła się Babia Góra Sucha Beskidzka, a na 3 ms z taką samą ilością punktów jak Skawa znajduje się Jałowiec Stryszawa.

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich kibiców na mecz 18 kolejki A klasy pomiędzy Skawą Wadowice a druzyna BCS Zawoja. Spotkanie obdędzie się na stadionie MKS Skawy Wadowice przy ul. Błonie 2, w najbliższą sobotę 07.04 o godzinie 15:00