Wystartowały rozgrywki III ligi. UKS Regis Wieliczka – MKS Skawa Wadowice.

UKS Regis Wieliczka – MKS Skawa Wadowice 60-47

Na inaugurację sezonu przegrywamy na wyjeździe z ekipą z Regisu.

Początek meczu to bardzo mocna walka w obronie obu ekip. Już od pierwszych minut czuć było, że niestety w tym meczu o punkty będzie bardzo trudno. My bronimy dobrze, ale w ataku nie możemy złapać rytmu. Taki stan rzeczy utrzymuje się praktycznie przez całą pierwszą połowę i po 20 minutach mamy wynik… 19-25. Rezultat niby całkiem normalny, ale dla pojedynczej kwarty. Mamy więc zaledwie 19 punktów do połowy i to atak jest naszą główną bolączką.

W trzeciej kwarcie ruszamy do obrabiania strat. Udaje nam się w końcu zrobić kilka kontr, trafiamy parę rzutów z połdystansu i dystansu.

Czwarta kwarta to walka kosz za kosz, jednak to przeciwnicy lepiej znoszą trudy tego ciężkiego spotkania i w końcówce odskakują na bezpieczne 9-10 oczek przewagi.

Doznajemy porażki po spotkaniu, w którym przeciwnik naprawdę pokazał kawał dobrej koszykówki. Zapewne część z Was pamięta, że jeszcze rok temu bez trudu ogrywaliśmy ekipę Regisu dość wyraźnie. Widać zatem spory postęp w grze tej drużyny.

Gratulujemy rywalom dobrego meczu! My na pewno nie zagraliśmy na miarę swoich możliwości, zwłaszcza w ataku. Wiemy, co musimy poprawić i na pewno będziemy nad tym pracować na treningach, bo już w przyszłym tygodniu będziemy gościć w Wadowicach faworyta całych rozgrywek.

Dziękujemy UKS Regis Wieliczka za udostępnienie zdjęć z meczu!

Statystycznie:
Kuba Wróbel 7pkt
Bartosz Sierp 6pkt
Sebastian Skrok 9pkt
Filip Rejowski 10pkt
Jakub Jochymek 4pkt
Wojtek Pabich 4pkt
Tomasz Styranko 7pkt
Wiktor Woźniak
Michał Grządziel
Karol Macięga
Dawid Sikora
Wojtek Świerkosz