UKS Regis Wieliczka – MKS Skawa Wadowice 62:73

Odnosimy bardzo ważne zwycięstwo, pokonując na wyjeździe zespół Regis Wieliczka! Początek meczu gramy dość nerwowo; w ataku udaje nam się złamać bardzo agresywną obronę Regisu na całym parkiecie, natomiast w obronie przeciwnicy zbyt łatwo dochodzą do czystych pozycji! Po pierwszej odsłonie rywale prowadzą 22-17. W drugiej kwarcie zaczynamy powoli grać swoją twardą obronę, a w ataku świetne dwójkowe akcje grają Piotrek z Karolem! Tradycyjnie, bardzo dynamiczne wjazdy pod kosz na punkty zamienia Filip! Rywale nie są w stanie kreować łatwych pozycji, a my konsekwentnie gramy swoje zagrywki! Ostatnie kosze w kwarcie zdobywają Seba oraz Wojtek P. i do połowy prowadzimy sześcioma oczkami! Druga połowa to kontynuacja solidnej obrony w naszym wykonaniu! Bardzo dobre wejście w mecz zalicza nasz nowy nabytek, Adam, który trafia trójkę i pewnie kończy spod kosza wypracowane przez zespół akcje! Akcję dwójkową Bartek-Karol ten drugi zamienia na punkty, dwa kosze dokłada Kuba! W połowie czwartej kwarty odjeżdżamy przeciwnikom na dobre – w czwartej minucie ostatniej odsłony nasza przewaga wynosi już 20 pkt! Ostatnie minuty nie należą do najlepszych w naszym wykonaniu – nie zdobywamy punktów, nie egzekwujemy zagrywek. Pozwalamy rywalowi zmniejszyć przewagę do ok 10 punktów. Kończymy mecz pewną wygraną, aczkolwiek na pewno na takie rozluźnienie nie możemy sobie pozwolić, bo przy nieco niższej przewadze może nas to kosztować niepotrzebne nerwy w końcówce! Przywozimy 2 punkty z bardzo ciężkiego terenu, gdzie rok temu zostaliśmy pokonani i gdzie Regis wygrywa lub, w najgorszym wypadku, toczy bardzo zacięte boje ze wszystkimi drużynami w naszej lidze! Cieszymy się z wygranej, na pewno na plus przede wszystkim solidna obrona w kolejnym spotkaniu! Przed nami ostatnie dwa mecze w tym roku, do usłyszenia!

Statystycznie:
Adam 11pkt
Kuba 6pkt
Seba 11pkt
Michał 2pkt
Filip 17pkt
Wojtek P. 17pkt
Karol 9pkt