Turniejowa niedziela piłkarzy.

Niedziela 15 listopada upłynęła naszym zawodnikom na rozgrywkach turniejowych. Roczniki 2012/2013 udały się na turniej „Bawmy się futbolem” do Bierunia, natomiast zawodnicy z roczników 2008-2011 uczestniczyli w turnieju „Skawa Cup” na boisku ze sztuczną murawą w Lachowicach.

„BAWMY SIĘ FUTBOLEM”

Korzystając z zaproszenia Bieruńskiej Akademii Piłkarskiej „GOL” drużyny Żaków miały możliwość uczestniczyć w turnieju rozgrywanym w hali sportowej w Bieruniu i zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami między innymi z Katowic, Będzina, Brzeszcz oraz Gardowic. Do południa rywalizowali zawodnicy z roczników 2013 i młodszych natomiast po południu 2012 i młodsi. Było dużo gry i ćwiczenia w praktyce umiejętności nabytych podczas treningów w tygodniu. Wyniki dla trenerów były sprawą drugorzędną ale zawodnicy skrupulatnie liczyli każdego gola oraz asystę. To tylko niektóre wyniki:
SKAWA – AP SPARTA KATOWICE 1:1
SKAWA – BAB I GOL BĘDZIN 4:1
SKAWA – SZK.PIŁKARSKA BRZESZCZE 4:0
SKAWA – LKS GARDAWICE 1:0
SKAWA – BAB II GOL BĘDZIN 4:0
Oczywiście były również i porażki ale tego nikt nie odnotował 😉😅. Dziękujemy za zaproszenie i gościnę, radość i uśmiechy na twarzach zawodników świadczą o dobrej zabawie.

„SKAWA CUP”

Także w niedzielę, nasz klub zorganizował turniej „Skawa Cup” korzystając z wynajętego boiska ze sztuczną nawierzchnia w Lachowicach oraz słonecznej pogody. W godzinach przedpołudniowych rywalizowali zawodnicy roczników 2008/2009 kategoria Młodzik którzy okazali się najlepsi wygrywając wszystkie swoje mecze. Najważniejszą jednak sprawą było to aby zawodnicy na boisku wykonywali wszystkie założenia nakreślone przez trenerów, jak podkreślali oni po zakończonej rywalizacji było widać poprawę względem turnieju sprzed tygodnia.

Piękna pogoda towarzyszyła również popołudniu podczas rywalizacji zawodników kategorii Orlik rocznik 2010/2011. Na dwóch boiskach równocześnie toczyły się mecze każdy z każdym, duża intensywność, wiele ciekawych akcji oraz sporo goli. Ostatecznie zawodnicy Skawy przegrali ostatni mecz z Jałowcem Stryszawa i zajęli II miejsce.

Dziękujemy gospodarzom z Lachowic za możliwość zorganizowania rozgrywek dla tych dwóch kategorii wiekowych i do zobaczenia już wkrótce na dalszej rywalizacji w turnieju „Skawa Cup” tym razem młodszych zawodników. Dziękujemy również zespołom które przyjęły nasze zaproszenie, Lachy Lachowice, BCS Zawoja, Jałowiec Stryszawa, Babia Góra Sucha Beskidzka oraz ich trenerom za sportową rywalizację podczas rozgrywek.