Turniej półfinałowy o awans do II ligi. SKAWA WADOWICE – AZS PWSTE Jarosław 49-67.

Dzień drugi turnieju za nami!

King BC Szczecin – AZS Politechnika Poznań 69-70

Pierwszy mecz tego dnia to istny thriller! Ekipa z Poznania szybko wychodzi na prowadzenie i trzyma je do połowy czwartej kwarty, kiedy do Szczecinianie odrabiają stratę za sprawą fenomenalnej obrony! Na kilka minut przed końcem wychodzą nawet na 5-punktowe prowadzenie i wydaje się, że to Oni wygrają. W ostatnich sekundach Szczecin ma dwa osobiste przy jednym punkcie przewagi, jednak żadnego nie zamienia na punkty. Zostaje kilka sekund, akcję po czasie wznawia AZS.. Po pięknym lobie z autu, jeden z zawodników Poznania rewelacyjnie składa się w powietrzu do rzutu i zdobywa dwa punkty! Szczecin ma jeszcze ostatnią szansę, ale rzut jest z nieprzygotowanej pozycji i Poznań odnosi drugie zwycięstwo w turnieju!

MKS Skawa Wadowice – AZS PWSTE Jarosław 49-67

Nasz drugi mecz w turnieju to pokaz niemocy w ataku. Nie do końca wiemy co się działo, ale piłka po prostu nie chciała nam wpadać do kosza. Kończymy z wynikiem 49 punkty pomimo tego, że mieliśmy sporo dobrych pozycji rzutowych. W obronie zatrzymujemy przeciwnika na niecałych 70 punktach, co nie jest złym wynikiem, ale przy tak słabej dyspozycji w ataku nie możemy myśleć o nawiązaniu walki. Przeciwnik grał bardzo fizycznie, wykorzystują przewagę – głównie na pozycji podkoszowych i wykorzystał naszą niedyspozycję. Frustracja bardzo duża, zarówno po naszej stronie, jak i zapewne naszych kibiców, którzy znów nie zawiedli!

Zapraszamy na trzeci dzień zmagań już dziś od 11:30. My zagramy swój mecz o 14:00 i będziemy chcieli odbudować się po wczorajszym występie!