Trenerzy Skawy Wadowice w Warszawie.

W dniu 19 lutego 2019 roku w siedzibie PZPN w Warszawie odbył się zjazd przedstawicieli najlepszych klubów piłkarskich z województwa Małopolskiego.

Jest to pilotażowy program dla wybranych 160 klubów z całej Polski, tylko 20 klubów z województwa Małopolskiego dostało akredytacje do przystąpienia w projekcie.  

Wśród takich klubów jak Wisła Kraków, Sandecja Nowy Sącz, Podhale Nowy Targ czy Okocimski Brzesko, zaproszenie dostał Nasz Klub MKS „Skawa” Wadowice”. Celem spotkania było przedstawienie programu certyfikacji szkółek piłkarskich przez PZPN

Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich to innowacyjny projekt skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie dzieci w  zakresie piłki nożnej. Jego ideą jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja szkółek. Przyznanie danemu podmiotowi Certyfikatu PZPN na jednym z trzech poziomów (złotym, srebrnym lub  brązowym) jest równoznaczne ze spełnieniem przedniego szeregu kryteriów i gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia. Jednostki wyróżnione w ten sposób przez Polski Związek Piłki Nożnej dołączą do elitarnego grona szkółek będących dla dzieci sprawdzonym miejscem do rozwijania swoich piłkarskich umiejętności

W Warszawie Nasz Klub reprezentowali trenerzy Grzegorz Szulc  i Przemysław Dyrcz. Trenerzy uczestniczyli w szkoleniu, oraz zapoznali się z procedurą systemu zarządzania szkółką piłkarską. Po zapoznaniu się z programem certyfikacyjnym trenerzy zarejestrowali Nasz Klub w systemie jako Akademie Piłkarską Skawa Wadowice. Trenerzy złożyli wniosek o przyznanie Akademii certyfikatu ZŁOTEGO – najwyższego!  Na dzień dzisiejszy Klub spełnia wszystkie wymogi formalne. Oczywiście, aby certyfikat z najwyższego pułapu uzyskać musimy cały czas doskonalić się i spełniać wymogi licencyjne takie jak,  program szkolenia czy organizacja systemu szkolenia. Cały proces licencyjny będzie trwał do 30 czerwca. Po tym terminie będzie weryfikacja klubów i dnia 1 września 2019 roku zostaną przyznane pierwsze certyfikaty licencyjne!