TK Wikar Nowy Sącz – MKS Skawa Wadowice 68-73

W naszym ostatnim meczu sezonu, który rozegraliśmy kilka tygodni temu, wygrywamy w Nowym Sączu!

Spotkanie to nie miało znaczenia dla dalszych naszych losów – mieliśmy zapewniony udział w barażach, które… jak się później okazało, nie odbyły się! ale po kolei.

Wchodzimy w mecz bardzo słabo. Przeciwnicy narzucają nam swoje warunki gry, my w ataku niestety kompletnie nie znajdujemy swojego rytmy. Pierwszą połowę kończymy z zaledwie 27 punktami na koncie!

W drugiej połowie budzimy się i w końcu gramy swój basket! Regularnie punktuje Piotrek, kolejny znakomity mecz pod koszem grają nasi środkowi. Karol rządzi na desce, Kuba J. zakłada kilka efektownych czap! Swoje punkty tradycyjnie dorzucają Filip oraz Kuba W! Po agresywnej obronie przechwyt zalicza Bartek i pewnie kończy kontrę. Odrabiamy całą stratę w trzeciej kwarcie, a cała czwarta to walka kosz za kosz!

Końcówka spotkania, przeciwnicy trafiają dwie trójki i wynik jest cały czas na styku! Ostatnie dwie minuty, Karol trafia wolnego, mamy dwa punkty przewagi. Przeciwnicy pudłują kolejne akcje, a u nas… zaczyna się istny one man show! Piotrek bierze piłkę w swoje ręce i niczym na gierce treningowej jeden na jeden, gra ze swoim obrońcą. Trafia trójkę. Po chwili i kolejną. Po kilkudziesięciu sekundach jeszcze jedną!! Trzy trójki w odstępie minuty, każda z nich z bardzo trudnej pozycji! Po tej ostatniej mamy 9 punktów przewagi i wiemy, że nie damy sobie wydrzeć wygranej! Przeciwnicy zbierają szczęki z podłogi, my też jesteśmy pod wrażeniem wyczynu Piotrka, który pięknym akcentem przypieczętowuje wygraną w ostatnim spotkaniu sezonu!

Pisaliśmy, że zagramy w barażach i w po raz drugi z rzędu powalczymy o awans do drugiej ligi. Niestety, z oczywistych powodów baraże się nie odbędą, a awans bezpośredni otrzymał tylko mistrz trzeciej ligi. Jesteśmy mocno rozczarowani takim obrotem wydarzeń, ale wiemy, że w tym momencie są rzeczy ważniejsze niż koszykówka!

Tyle na dziś!
Trzymajcie się zdrowo, wkrótce podsumujemy krótko zakończony sezon!

Statystycznie:
Kuba Wróbel 10 pkt
Bartosz Sierp 7 pkt
Sebastian Skrok 2 pkt
Piotr Kunowski 22 pkt
Filip Rejowski 10 pkt
Wojtek Pabich 2 pkt
Karol Macięga 11 pkt
Jakub Jochymek 6 pkt
Tomasz Styranko 3 pkt
Dawid Sikora
Wojtek Świerkosz