SKF Jura Basket Zabierzów – MKS Skawa Wadowice 84:94 2OT

Wygrywamy po raz drugi w tym sezonie z ekipą z Zabierzowa po meczu, w którym było wszystko – walka z obu strony, piękne akcje, agresywna obrona i… dogrywka, a nawet dwie ❗❗Na początku trzeba zaznaczyć, że ze względu na problemy z dostępnością hali w Zabierzowie, spotkanie rozgrywaliśmy w Krakowie, a więc Jura była tylko w teorii gospodarzem spotkania. W mecz wchodzimy na bardzo wysokiej intensywności i dobrze punktujemy, grając swoje akcje i rozbijając agresywną obronę przeciwnika. Sygnał do ataku dał nasz snajper wyborowy, Seba. Punkty spod kosza i półdystansu dorzucają nasi podkoszowi: Karol, Wojtek P. oraz Michał. Swoje akcje kończą również Kuba oraz Piotrek. Trójkę trafia Adam! Bardzo dynamiczne wejścia w swoim stylu gra Filip, który ciągnie naszą grę w ataku w pierwszej połowie! Po jednym z przechwytów, Filip wychodzi sam do kontry i… ładuję piłkę do kosza z góry! Mało tego, chwilę później, rozbijamy agresywną obronę przeciwników kilkoma podaniami, po ostatnim z nich Filip po raz kolejny wjeżdża na kosz i zalicza drugi „wsad” w tym meczu 💥💥💥 Na przerwę schodzimy z czterema oczkami przewagi! Początek drugiej połowy to niestety nieco słabszy okres z naszej strony. Przeciwnicy rzucają kilka szybkich koszy i wypracowują sobie kilkupunktową przewagę, którą my momentami niwelujemy, ale sam mecz robi się jeszcze bardziej zacięty i momentami zawodnikom obu stron puszczają nerwy 🙂 Końcowe minuty spotkania – Zabierzów rzuca osiem punktów z rzędu i wychodzi na sześciopunktowe prowadzenie… Mamy niecałe dwie minuty i wiemy, że to nasza ostatnia szansa na powalczenie w tym meczu! Punkty po dynamicznym wjeździe zdobywa Bartek, kolejny kosz po składnej akcji rzuca Wojtek P.! W międzyczasie świetnie bronimy obie akcje przeciwnika i mamy swoją szansę na wyrównanie! Przy rzucie faulowany jest Karol, który pewnie zamienia oba rzuty wolne na punkty – mamy remis! Ostatnia akcja Zabierzowa, bronimy świetnie zespołowo i utrzymujemy ten wynik, doprowadzając do dogrywki! W dogrywce niestety to znowu przeciwnik wychodzi na prowadzenie i musimy gonić wynik – tym razem mamy aż siedem oczek straty na 90 sekund przed końcem! Wydaje się, że nic w tym meczu się już nie wydarzy, ale w kolejnych akcjach punktują Filip i Piotrek, a ten ostatni znakomitą indywidualną akcją zamraża wynik na kolejnym remisie! Po raz drugi musimy wybronić napór Zabierzowa i utrzymać remis i to się udaje, co oznacza drugą dogrywkę! Mówimy sobie – teraz albo nigdy i ruszamy od początku podwójnie zmobilizowani! Tym razem to my dyktujemy warunki gry i bardzo szybko wychodzimy na wysokie, ośmiopunktowe prowadzenie! W ataku rządzi Piotrek, który rzuca kolejne punkty, a kulminacyjnym momentem jest dynamiczna zbiórka w ataku Karola, który dosłownie wyrwał w powietrzu piłkę przeciwnikowi, po czym pewnie zdobył dwa oczka! 💪💪💪Ależ to był mecz! 50 minut walki, którą kończymy zwycięstwem!
Dzięki wszystkim za doping!
Tyle na dziś, do usłyszenia!

Statystycznie:
Adam Dobranowski 5 pkt
Jakub Wróbel: 2 pkt
Bartosz Sierp: 7 pkt
Sebastian Skrok: 5 pkt
Michał Grządziel: 2 pkt
Piotr Kunowski: 20 pkt
Filip Rejowski 28 pkt
Wojciech Pabich: 15 pkt
Karol Macięga: 10 pkt