Remis w trzecim sparingu.

W trzecim już meczu kontrolnym, zawodnicy drużyny seniorów zmierzyli się z drużyną LKS Bestwina – vice liderami Bielskiej okręgówki. Mecz rozegrano w ostatnią sobotę (17.02.18), na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Czechowicach-Dziedzicach o godzinie 15:00.

Kadra na ten mecz: Krzysztof Gawlik, Grzegorz Gacur, Kamil Kuzia, Sebastian Rusin, Patryk Mikołajek, Przemysław Dyrcz, Kacper Słuszniak, Maciej Wegrodzki, Karol Karcz, Daniel Mleczko, Bartłomiej Jończyk, Aleksander Wnęczak, Szymon Żuk, Grzegorz Talar, Sebastian Owcarz, Marek Kuzia, zawodnik testowany.

Kolejna okazja żeby przetestować różne warianty gry, dokonać korekt, wyciągać wnioski, przede wszystkim realizować założenia. Dla nowo nabytych zawodników, lub tych którzy powrócili do drużyny – okazja do zaaklimatyzowania się w zespole.

Mecz mimo że towarzyski – był zacięty. Każda z drużyn walczyła o piłkę. Pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy LKS Bestwina. Bramkarze obu drużyn mieli dużo do roboty, ale obie drużyny często dochodzili do klarownych sytuacji. W drugiej połowie przeciwnicy podwyższyli wynik na 2:0. Napastnik przeciwników w sytuacji sam na sam nie mógł nie wykorzystać takiej sytuacji. Dopiero pod koniec drugiej połowy do strzelania zabrali się nasi zawodnicy. Na 2:1 trafił Grzegorz Talar, który notabene również wraca do zespołu Skawy, z wypożyczenia. Przy tej bramce asystował mu Sebastian Owcarz. Bramkę na remis (2:2) 5 minut przed zakończeniem meczu strzelił Bartłomiej Jończyk. Rezultat nie uległ zmianie.

Już za tydzień na tym samym boisku nasza drużyna zagra kolejny mecz przygotowawczy do rundy rewanżowej. Ich przeciwnikami będzie Pasjonat Dankowice. Mecz odbędzie się w sobotę (24.02) o godzinie 13:00