Przegląd wydarzeń w sekcji tenisa stołowego.

27.09.2019

Pierwszy punkt na trudnej, Lachowickiej ziemi ! 💪🏓

W piątkowe popołudnie zawodnicy 3-ligowej Skawy rozegrali swój pierwszy mecz w tym sezonie. Podejmowali rywala (można powiedzieć że) zza miedzy, bo niedaleki im ULKS Lachowice. Mecz odbył się na parkiecie rywali, na trudnym parkiecie, który płatał figle zawodnikom.

Mecz zakończył się remisem. Szczęście nie sprzyjało naszym zawodnikom bo w 4 pojedynkach rozgrywki kończyły się wynikiem 2:3 po bardzo wyrównanej walce.
Jednak mimo to na największą pochwałę zasługuje powracający do naszego klubu, 15-letni Michał Piekarczyk, którego to dwie partie indywidualne ( z bardzo doświadczonymi 3-ligowcami z nawet 2-ligową przeszłością) oraz partia deblowa zakończyły się porażką 3:2.

III – liga
ULKS Lachowice – MKS Skawa Wadowice 7:7
Punkty dla drużyny zdobyli:
Łukasz Jurzak – 3.5 pkt.
Gabriel Gołda – 2 pkt.
Michał Piekarczyk – 1 pkt.
Mirosław Palacz – 0.5 pkt.

Rozpoczęcie 4 ligi !!!

Przegrywamy w pierwszym meczu ligowym MKS Skawa Wadowice – UKS Zarabie Myślenice 13:1🏓💪👏

Jedynego punkta dla naszej drużyny nieoczekiwanie zdobył Oskar Jędrzejowski który zwyciężył 3:2👏. Niestety szczęście nam niedopisywało ponieważ partie drużynowe przegraliśmy po 3:2. Również kilka gier indywidualnych przegraliśmy 3:2. Gdyby nie to mecz mógł się inaczej zakończyć.

Punktowali:
Oskar Jędrzejowski – 1 pkt
Cezary Krupa – 0 pkt
Bartłomiej Jończyk – 0 pkt
Kamil Wodniak – 0 pkt

11-12.10.2019

1 Grand Prix Polski Żaków – Łaziska Górne.

Mateusz Wiśniewski zalicza swój pierwszy w życiu udział w ogólnopolskim turnieju z cyklu Grand Prix Polski do bardzo udanych. Nasz tegoroczny nabytek, wychowanek zaprzyjaźnionego klubu UKS Backhand Stanisław Dolny, wziął w weekend udział w 1 Grand Prix Polski Żaków. Turniej eliminacyjny zakończył na 2 miejscu w grupie i w kolejnym dniu stanął do walki z najlepszymi zawodnikami w Polsce.
Po awansie do turnieju głównego przyszło mu zmierzyć się z najlepszymi żakami w Polsce. Pokazał się z bardzo dobrej strony. Mimo że zajął w grupie 4 miejsce, w meczu o przedział pewnie wygrał 3:0 zajmując ostatecznie miejsce 49-56.
Z Łazisk Górnych wywozi pełen bagaż doświadczeń i nowych umiejętności.

Serdecznie gratulujemy osiągniętego wyniku 🏓🏓💪

20.10.2019

Wyjazdowe zwycięstwo w Oleśnie.

W niedzielne południe 3-ligowa drużyna Skawy zmierzyła się z UKS Villa Verde Olesno. Drużyna nie zawiodła i przywozi do Wadowic 2 punkty za zwycięstwo. Podobnie jak w poprzednim meczu, nieocenioną pomoc wniósł Michał Piekarczyk, który nie przegrał żadnej gry indywidualnej. Cała drużyna mimo bardzo trudnych przeciwników wysoko punktowała.

III – liga
Villa Verde Olesno – MKS Skawa Wadowice 3:11
Punktowali:
Łukasz Jurzak – 3,5 pkt
Michał Piekarczyk – 3 pkt
Mirosław Palacz – 2,5 pkt
Gabriel Gołda – 2 pkt
😎🏓🏆

Przegrywamy drugi mecz w IV lidze.

IV – liga
MKS KSOS Kraków – MKS Skawa Wadowice 10:4
Punktowali:
Bartłomiej Jończyk – 2 pkt.
Robert Rupa – 1 pkt.
Oskar Jędrzejowski – 1 pkt.
Kamil Wodniak – 0 pkt.

09.11.2019

Kolejna wygrana.

Łukasz Jurzak w trzecim meczu z rzędu zdobywa komplet punktów!
3-cio ligowa drużyna pnie się w górę 🏆🏓💪

Sobotnie popołudnie, zawodnicy Skawy, spędzili walcząc z drużyną z Wilczkowic. Mecz, mimo groźnych przeciwników, od samego początku toczył się pod nasze dyktando. Po grach deblowych był wynik 5:1 i do końca meczu została utrzymana cztero punktowa przewaga.

III – liga
MKS Skawa Wadowice – LKS Polonia-Golden Oil Polska Wilczkowice 9:5
Punkty zdobyli:
Łukasz Jurzak – 3.5
Gabriel Gołda – 2.5
Michał Piekarczyk – 1.5
Mirosław Palacz – 1.5

Po 3 meczach drużyna Skawy nie poniosła jeszcze żadnej porażki. Kolejne starcie już jutro ( 10 listopada ) o godzinie 11:00 na hali w Jaroszowicach. Jak będzie tym razem ? Zapraszamy kibiców do dopingowania! 😎

10.11.2019

Tenisowa kareta w Wadowicach!
Skawa bez litości dla przeciwników 💪🏓💪

Niedziela rano nigdy nie jest najlepszym terminem meczu dla sportowców, zwłaszcza po długim meczu dzień wcześniej. Jednak nie miało to znaczenia dla 3-cio ligowej Skawy. Czując w nogach i rękach wczorajsze pojedynki, tenisiści stanęli przy stole z zawodnikami Bronowianki Kraków.

Krakowianie w tym meczu nie mieli nic do powiedzenia. Każdy z zawodników Skawy wygrał wszystkie swoje pojedynki zdobywając „komplet” punktów.

III – liga
MKS Skawa Wadowice – KS Bronowianka III Kraków 14:0

Po 4 kolejkach zajmujemy 2 miejsce w tabeli. 😀

11.11.2019

Udane zawody w Choczni!!!🏆

Zorganizowane z okazji Święta Niepodległości.
Nasza drużyna okazała się najlepsza ze wszystkich i dodatkowo dostaliśmy puchar drużynowo, BRAWO!!!💪🏅🏆