Podsumowanie tygodnia w wykonaniu Akademii.

Tydzień rozpoczęliśmy oczywiście od treningów ale również przyniósł on rozpoczęcie wiosennych rozgrywek ligowych w poszczególnych kategoriach wiekowych.

We wtorek 23 kwietnia na naszym obiekcie drużyna Żaków rozegrała mecz w ramach II ligi okręgowej F1 grupa 2, a ich przeciwnikiem był zespół Błyskawica Marcówka. Podopieczni Macieja Skawiny pewnie pokonali swoich rówieśników pokazując dobry futbol i zaangażowanie w grę. Przeciwnikom życzymy powodzenia w następnych meczach.

Skawa I Wadowice – Błyskawica Marcówka 24:0.

Tego samego dnia na boisko wybiegły także dwie nasze drużyny Młodzików aby rozegrać mecz między sobą w ramach II ligi okręgowej D1 grupa 3. Zawodnicy na co dzień trenują pod okiem trenerów Andrzeja Bańdury i Kamila Kuzii. W tym spotkaniu to drużyna trenowana przez Pana Andrzeja okazała się zdecydowanie lepsza pewnie wygrywając to spotkanie.

Skawa II WadowiceSkawa I Wadowice 1:11

W środę 24 kwietnia także odbyły się dwa spotkania naszych młodzieżowych zespołów, najpierw o godz. 17.00 na naszym stadionie drużyna Orlików grająca w II lidze okręgowej E1 grupa 2 podejmowała zespół Dębu Tomice. Zespół prowadzony przez trenera Przemka Dyrcza poniósł niestety drugą porażkę na wiosnę, tydzień wcześniej zostali pokonani przez drużynę Znicz Sułkowice Bolęcina 6:9. Chłopcy w oba spotkania włożyli sporo wysiłku, zaangażowania i ambicji niestety nie starczyło to na przeciwników.

Skawa II Wadowice – Dąb Tomice 3:5

O godzinie 18.00 na boisku w Tomicach w I lidze okręgowej Orlików E1 drużyna Skawa I zmierzyła się z Karolem Wadowice. Na boisku lepsi okazali się gospodarze którzy zasłużenie nas wypunktowali. Momentami nasza gra nie wyglądała najgorzej lecz brak koncentracji i błędy w obronie oraz w bramce zdecydowała że gospodarze wypracowali sobie mocną zaliczkę na początku spotkania, a później systematycznie powiększała przewagę. Przed nami jeszcze sporo pracy aby unikać tak dotkliwych porażek. Praca i jeszcze raz praca.

Karol I Wadowice – Skawa I Wadowice 15:1

Czwartek 25 kwietnia to kolejny dzień rozgrywek ligowych, tym razem odbyło się tylko jedno spotkanie i po raz kolejny na boisko wybiegła drużyna Orlików tym razem Skawa III. Mecz w ramach II ligi okręgowej Orlików E1 grupa 3 rozegrany na naszym stadionie, a goście to zespół Stanisławianka Stanisław Górny. Początek spotkania dość wyrównany dopiero po kilku minutach nasza młodzież dochodzi do głosu. Trener Witold Romanowski musiał jednak wpłynąć kilkoma uwagami na zawodników, ci zaś odpowiedzieli strzelonymi bramkami. Zespół gości przyjechał na mecz tylko w siedmiu zawodników więc włożył w to spotkanie sporo wysiłku, potrafili się mimo to odgryźć i końcówce meczu strzelili trzy bramki.

Skawa II Wadowice – Stanisławianka Stanisław Górny 15:4

Na zakończenie tygodnia nasze Skrzaty, na co dzień podopieczni trenera Bogdana Talagi udali się do miejscowości Kozy na towarzyski turniej zorganizowany przez UKS Kozy – UKS&CSW GOLDEN TRIP ROMANOWSKI CUP. Drużyna zaprezentowała się z bardzo dobrej strony i zajęła w turnieju V miejsce.

Mecze grupowe:
Skawa Wadowice – Footballpro Bielsko Biała 0:0
Skawa Wadowice – AP ZONE Międzybrodzie II 2:2
Skawa Wadowice – Rekord Bielsko Biała 1:2

Mecz o 5 miejsce:
Skawa Wadowice – UKS Kozy 3:0

Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny oraz strzelcem 3 bramek został wybrany Michał Adamczyk. Cały zespół został nagrodzony pamiątkowym pucharem oraz dyplomem i medalami.

Reprezentowali nas: Tomasz Palmirski, Sebastian Gwiżdż, Adam Kamiński, Igor Gurdek, Adam Bołbot, Dominik Dobrowolski, Maksymilian Piątek, Michał Adamczyk, Jan Obrządkiewicz, Julian Wójcik, Filip Fortuna, Konrad Fabia.