Podsumowanie przygotowań do rundy rewanżowej.

Pierwszy mecz rundy rewanżowej już za tydzień. Czy dobrze się przygotowaliśmy? Zweryfikuje boisko. Dzisiaj natomiast możemy powiedzieć jak się przygotowywaliśmy.

Pierwszy trening odbył się 16 stycznia. Wcześniej jednak wzięliśmy udział w turnieju halowym, oraz biegu charytatywnym WOŚP połączonym z meczem towarzyskim.

W dniach 19 – 20 stycznia odbyło się zgrupowanie kondycyjne w Węgierskiej Górce, podczas którego odbyliśmy dwa marszobiegi o łącznej długości 40 km.

Przyszedł czas na ciężką pracę na treningach. Od 16 stycznia do dzisiaj (czyli na tydzień przed startem rundy rewanżowej) wykonaliśmy 24 jednostki treningowe. Przez dłuższy okres, ze względu na niesprzyjające warunki – na orliku. Gdy pogoda się poprawiła i unormowała mogliśmy rozpocząć przygotowania na boisku.

W trakcie okresu przygotowawczego rozegraliśmy sześć  meczów sparingowych. Pierwszy z nich rozegrany został w Oświęcimiu 2 lutego. Ostatni rozgrywaliśmy wczoraj (9 marzec). Wszystkie przedstawiamy poniżej:

Skawa Wadowice 3-0 Groń Bujaków (2 luty, Oświęcim),

Skawa Wadowice 1-2 Bestwina (9 luty, Czechowice),

Skawa Wadowice 0-2 Niwa Nowa Wieś (16 luty, Chełmek),

Skawa Wadowice 1-2 „Koszarawa” Żywiec (23 luty, Wadowice),

Skawa Wadowice 1-3 Pasjonat Dankowice (2 marzec, Czechowice)

Skawa Wadowice 3-0 Cedronka Wola Radziszewska (9 marzec, Wadowice).

Z klubu odszedł Grzegorz Gacur. Od nowej rundy będzie on strzegł bramki Niwa Nowa Wieś. Do zespołu w trakcie okresu przygotowawczego dołączył Jakub Nowak – zawodnik drużyny juniorów.

Ligowe zmagania rozpoczynamy już za tydzień – 16 marca. Mecz inauguracyjny rundę wiosenną rozegramy z Astrą Spytkowice na wyjeździe. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do Spytkowic. Początek spotkania o godzinie 15:00.

Kadra na rundę wiosenną 2018/19: Rafał Zieliński, Przemysław Dyrcz, David Chipala, Maciej Węgrodzki, Kamil Kuzia, Szymon Bernat, Patryk Mikołajek, Marek Kuzia, Daniel Mleczko, Bartłomiej Jończyk, Patryk Kalamus, Patmore Shereni, Konrad Frączek, Jakub Nowak, Dawid Morkisz, Szymon Żuk, Kamil Małolepszy, Rafał Rusek.