Podsumowanie okresu przygotowawczego seniorów.

Ciężka praca na treningach, wspólny wyjazd kondycyjny, mecze kontrolne, a także nowe twarze w drużynie. Jak przepracowali okres przygotowawczy zawodnicy Skawy … ?

Wyjazd kondycyjny
W styczniowy, piątkowy poranek zawodnicy drużyny seniorów udali się na trzy dniowe zgrupowanie kondycyjne w Węgierskiej Górce. Wyjazd zaplanowano na 19.01. Plan każdego dnia był szczegółowo przygotowany i odpowiednio zaplanowany. Na zawodników czekały między innymi marszobieg do „Schroniska na Hali Boraczej”, zdobycie „Baraniej Góry”, oraz marszobieg do „Stacja Turystyczna Słowianka”. Piłkarze więc, w górskich warunkach, ale niesamowitym krajobrazie, w ciągu trzech dni pokonali 70 km. Przez ten okres zawodnicy byli również odpowiednio żywieni, a dania które spożywali były odpowiednio przygotowane.

Gallery Wordpress
Ciężka praca na treningach
Mając podbudowę drużyna z coraz większymi obciążeniami pracowała na treningach. W dążeniu do doskonalenia nie przeszkadzały nawet trudne warunki pogodowe. Każdy trening był profesjonalnie przygotowany, przystosowany do możliwości oraz potrzeb zawodników. W trakcie okresu przygotowawczego drużyna uczestniczyła w ponad 30 jednostkach treningowych, które odbywały się na różnych typach nawierzchni.

Mecze kontrolne
4 lutego drużyna pojechała na pierwszy sparing. Przeciwnikiem była drużyna u19 Soły Oświęcim. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 dla młodych zawodników Soły. Tydzień później (11 luty) drużyna rozegrała mecz w Krakowie, a ich przeciwnikami była drużyna Hutnika Kraków u19 walcząca aktualnie o awans do Centralnej Ligi Juniorów. Rezultat końcowy to 2:0 dla Hutnika. 17 lutego Skawa udała się do Czechowic-Dziedzic, gdzie rozegrano trzeci mecz kontrolny z drużyną LKS Bestwina – vice liderami Bielskiej okręgówki. Tutaj odnotowano remis 1:1. 24 lutego odbył się kolejny test-mecz. Seniorzy ponownie zagrali w Czechowicach-Dziedzicach, tym razem z drużyną Pasjonatu Dankowice. Wynikiem 2:1 dla zawodników z Dankowic. W ostatnią sobotę, 17 marca drużyna zagrała swój ostatni mecz kontrolny. Spotkanie odbyło się na treningowym boisku Skawy w Wadowicach, a przeciwnikami był Świt Krzeszowice. Końcowy rezultat tego meczu to 3:1 dla Świtu Krzeszowice. Zdjęcia z meczy oraz więcej o nich można przeczytać pod poniższymi linkami.
Soła Oświęcim u19 – MKS Skawa Wadowice: https://mksskawawadowice.pl/?p=844
Hutnik Kraków u19 – MKS Skawa Wadowice: https://mksskawawadowice.pl/?p=895
LKS Bestwina – MKS Skawa Wadowice: https://mksskawawadowice.pl/?p=983
Pasjonat Dankowice – MKS Skawa Wadowice: https://mksskawawadowice.pl/?p=1033

Gallery Wordpress

Nowe twarze w drużynie
Skawa pozyskała w trakcie okresu przygotowawczego czterech nowych zawodników. Do zespołu dołączyło dwóch piłkarze, którzy wznowili treningi po przerwach spowodowanych kontuzjami, oraz jeden – który wrócił z wypożyczenia. Kim są Ci, których od pierwszego ligowego starcia będziemy mogli zobaczyć na boisku … ?

Aleksander Wnęczak – 24 letni pomocnik, który przybył do Wadowic z Groń Bujaków. Ma nadzieję że swoją grą sprawi radość kibicom.
Maciej Węgrodzki – 27 lat, obrońca. Cieszy go fakt że drużyna ciężko pracuje, co da efekt w meczach ligowych, oraz zapewnia że na każdym treningu będzie dawać z siebie 110%. Do Skawy przyszedł z Niwa Nowa Wieś.
Kamil Małolepszy – młody, 19-letni zawodnik przychodzący do zespołu z TS Koszarawa Żywiec. Cieszy go nowa współpraca, i czuje że wraz z zespołem mogą dużo osiągnąć.
David Chipala – 29-letni napastnik, który do Skawy przybył z drużyny TS Koszarawa Żywiec. Jest zadowolony z bycia zawodnikiem Skawy, nie może doczekać się pierwszego ligowego starcia.
Krzysztof Gawlik – bramkarz, 29 lat, wychowanek Skawy. Po rocznej przerwie wraca do zespołu. Cieszy go powrót do gry po kontuzji, i zapewnia ciężką pracę na treningach.
Sebastian Owcarz – młody napastnik, wraca do zespołu po kontuzji, obiecuje że w każdym meczu będzie zostawiał serce na boisku.
Grzegorz Talar – wychowanek Skawy Wadowice, wraca do drużyny z wyporzyczenia. Jak sam mówi, wraca silniejszy i pewniejszy. Swoją grą chce zadowolić kibiców oraz pomóc jak tylko może swojej ukochanej drużynie.

Seniorzy swoje ligowe zmagania rozpoczną wg terminarzu w najbliższą sobotę. Na własnych stadionie podejmować będą Znicz Sułkowice Bolęcina, o godzinie 15:00.