Pierwszy mecz za nami! Jałowiec Stryszawa – Skawa Wadowice.

„Wynik lepszy niż gra” – takim stwierdzeniem można byłoby podsumować mecz pierwszej kolejki Wadowickiej „A” klasy, w której nasz zespół na wyjeździe zmierzył się z drużyną Jałowca Stryszawa. Były chwile lepsze i gorsze – ostatecznie zdobywamy pierwsze 3 punkty.
Skawa Wadowice: Krzysztof Gawlik, Jakub Ziemla, Szymon Bernat, Przemysław Dyrcz, Patryk Mikołajek, Szymon Żuk, Marek Kuzia, Paweł Wiktor, Jakub Nowak, Patmore Shereni, Michał Gaudyn.
Rezerowi: Filip Bednarz, Daniel Mleczko, Kamil Małolepszy, Kamil Kuzia, Marcin Kłagisz.

Od samego początku spotkanie nabrało szybkiego tempa, konsekwencją czego było prowadzenie 2:0 już w 6 minucie.
Najpierw na odważny strzał zdecydował się Jakub Nowak. Bramkarz lekko trącił piłkę – która jednak znalazła drogę do bramki.
Już dwie minuty później wynik podwyższyliśmy na 2:0. Strzelcem bramki – Przemysław Dyrcz, który skorzystał z bardzo dobrego dośrodkowania Marka Kuzii z rzutu rożnego.
Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, jednak można śmiało powiedzieć że to nasi zawodnicy mieli więcej okazji.
Po zmianie stron było wręcz odwrotnie. Zespół gospodarzy „złapał wiatr w żagle”. Mimo, że grali w osłabieniu (czerwona kartka dla bramkarza za faul poza polem karnym) różnica nie była zauważalna.
Gospodarzom udało się strzelić bramkę kontaktową. Podniosło to chęci na walkę.
W 70′ bramkę na 3:1 zdobył Patmore Shereni.
W między czasie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Szymon Żuk.
W 88′ sędzia podyktował rzut karny za faul Krzysztofa Gawlika. Strzelec gospodarzy pewnie podszedł i zamienił rzut karny na bramkę.
Po końcowym gwizdku rezultat – 3:2 dla Skawy.

LKS Jałowiec Stryszawa – MKS Skawa Wadowice 2:3 (0:2) Bramki: Jakub Nowak, Przemysław Dyrcz, Patmore Shereni

Już w czwartek nasi seniorzy rozegrają drugą kolejkę Wadowickiej A klasy w Wadowicach, na swoim stadionie. O godzinie 16:00 zmierzą się z Żurawem Krzeszów.