MUKS 1811 Unia Tarnów – MKS Skawa Wadowice 77:60

Nie mamy niestety dobrych wieści z parkietów koszykarskich. Przegrywamy drugi mecz w sezonie, ulegając na wyjeździe bardzo solidnej drużynie z Tarnowa. Pierwsza kwarta prawie na remis. Od początku czuliśmy, że nie będzie nam łatwo wykreować sobie pozycje do rzutu. Na szczęście graliśmy też całkiem nieźle w obronie i to trzymało nas w bliskim kontakcie punktowym z przeciwnikiem. W drugiej odsłonie niestety dajemy gospodarzom rzucać kilka łatwych koszy, popełniając sporo błędów indywidualnych. Do przerwy przegrywamy 10 oczkami. Na drugą połowę wychodzimy mocno zmotywowani i bardzo szybko niwelujemy stratę do trzech oczek. Przeciwnicy niestety odpowiadają i przed ostatnią odsłoną mamy 12 oczek do odrobienia. W czwartej kwarcie kilka razy dochodzimy przeciwnika na jednocyfrową przewagę, ale w ostatnich minutach nie udaje nam się zbliżyć. Tarnów z kolei gra na luzie, w skutek czego zdobywa kilka bardzo łatwych koszy i odjeżdża nam na dobre. Cóż można napisać po takim spotkaniu… mecz nam po prostu nie wyszedł i pomimo nawiązania walki długimi fragmentami, to drużyna gospodarzy była dziś lepsza i zdecydowanie zasłużyła na wygraną. Przypomnimy tylko, że Tarnów regularnie gra w II lidze PLK i na pewno w obecnych rozgrywkach trzecioligowych powinni być zaliczani do grona faworytów do awansu! Na plus w naszej drużynie zasługuje na pewno rewelacyjna skuteczność rzutowa Michała (chyba dziś nie spudłował z półdystansu), koleje solidne zawody Piotrka i Wojtka. Za tydzień podejmujemy u siebie ekipę z Gorlic i będziemy szukać swojej pierwszej wygranej w tym sezonie!

Statystycznie:
Kuba 2pkt
Bartek 1pkt
Michał 23pkt
Piotrek 11pkt
Filip 5pkt
Wojtek 14pkt
Karol 4pkt