MKS Skawa Wadowice – UKS Regis Wieliczka 86-72

Odnosimy zwycięstwo w meczu przeciwko drużynie Regis Wieliczka, rewanżując się przeciwnikom za przegraną na rozpoczęcie rozgrywek i tym samym zwiększamy swoje szanse na grę w barażach!

Spotkanie od początku bardzo wyrównane. Przeciwnicy zaskakują nas bardzo dobrą skutecznością rzutów z półdystansu i mocno atakują deskę, dlatego nie potrafimy odskoczyć. W naszej ekipie tradycyjnie już tempo napędzają Bartek, Kuba i Filip, świetną skuteczność ma w tym meczu Piotrek. Ważne punkty z ławki dodaje Tomek. Do przerwy mamy jedno oczko straty!

W trzeciej odsłonie zaczynamy w końcu bronić jak należy i dajemy sobie rzucić tylko 11 punktów w całej kwarcie! W ataku trzy dynamiczne wjazdy zalicza Bartek i w ciągu kilku minut zdobywa 7 oczek. Punkty dorzucają Piotrek i Karol, który zagrał kolejny solidny mecz na desce!

Ostatnia kwarta, powoli budujemy przewagę, która na kilka minut przed końcem jest już dwucyfrowa! Nasza obrona jest dalej solidna, a w ataku gramy dynamiczne akcje! Nieco przeszkadzają nam utarczki z sędziami, które narastały już od pierwszej połowy, ale koniec końców zachowujemy zimną krew i skupiamy się na tym co najważniejsze!

Wiemy, że prawie na pewno wygramy to spotkanie, a więc chcemy osiągnąć drugi założony przed meczem cel: wygrana różnicą co najmniej 14 punktów. Dlaczego akurat taka? Ano dlatego, że pierwszy mecz przegraliśmy z Wieliczką 13 oczkami i w przypadku tej samej wygranych na koniec rundy zasadniczej (czego nie można wykluczyć, bo zespół Regisu jest w tym sezonie bardzo groźny) to właśnie bezpośrednie spotkania mogą decydować. Na niecałe 2 minuty przed końcem mamy 16 punktów przewagi i wydaje się, że spokojnie dowieziemy ten wynik do końca. Niestety, sami strzelamy sobie w kolano, dając sobie rzucić trójkę i robiąc stratę na własnej połowie. Przewaga topnieje do 9 punktów… Została niecała minuta, wjazd na kosz robi Kuba – pewna akcja 2+1! 12 oczek przewagi… przeciwnik pudłuje, zostaje mniej niż 10 sekund! rozrysowujemy akcję, po której Wojtek ma grać tyłem do kosza i dokładnie tak realizujemy ten schemat chwilę później na boisku! Wojtek trafia na 4 sekundy przed końcem i mamy nasze upragnione 14 punktów! Fragment tej ostatniej akcji możecie zobaczyć na załączonym zdjęciu!

Regis po raz kolejny postawił nam bardzo ciężkie warunki, ale my swoją grą w drugiej połowie pokazaliśmy, że chcemy w tym sezonie znów walczyć o baraże!

Dzięki za uwagę i do usłyszenia!

Statystycznie:
Jakub Jochymek 4 pkt
Wojtek Pabich 10 pkt
Filip Rejowski 10 pkt
Kuba Wróbel 11 pkt
Sebastian Skrok 4 pkt
Karol Macięga 13 pkt
Wojtek Świerkosz 2 pkt
Piotr Kunowski 19 pkt
Tomasz Styranko 6 pkt
Bartosz Sierp 7 pkt
Michał Grządziel
Wiktor Woźniak