MKS Skawa Wadowice – STK Wikar Nowy Sącz 71-57

Odnosimy zwycięstwo w ostatnim tegorocznym sprawdzianie, pokonując u siebie drużynę z Nowego Sącza.

To nie był pokaz efektownej, ofensywnej koszykówki. Od pierwszych minut czuć było, że bardzo dużo będzie w tym meczu walki, mniej miejsca na płynne akcje.

Przez większość meczu nie możemy złapać swojego naturalnego rytmu w ataku. Przeciwnicy bardzo mocno zacieśniają środek, zmuszając nas do rzutów z dystansu. Niestety, skuteczność mamy tego dnia co najwyżej średnią, co pozwala rywalowi trzymać się blisko nas przez większość spotkania.

Krok po kroku, kwarta po kwarcie jesteśmy w stanie zwiększać naszą przewagę punktową, głównie dzięki bardzo solidnej grze w obronie – w żadnej kwarcie nie daliśmy sobie rzucić więcej niż 18 punktów. Na pewno nie przeszkadza nam fakt, że przeciwnicy niemiłosiernie pudłują z linii rzutów wolnych (aż 20 nietrafionych osobistych✖️). Strach pomyśleć, jak mogłaby wyglądać końcówka meczu, gdyby przynajmniej połowę z tych rzutów zamienili na punkty 🙃

Koniec końców, wygrywamy mecz i zamykamy pierwszą rundę rozgrywek z bilansem 4-3!

Teraz czeka nas ponad 3 tygodnie przerwy od rozgrywek.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie w pierwszej części sezonu i do usłyszenia w nowym roku!

Statystycznie:
Jakub Jochymek 6 pkt
Tomasz Styranko 3 pkt
Wojtek Świerkosz 6 pkt
Wojtek Pabich 4 pkt
Filip Rejowski 18 pkt
Kuba Wróbel 10 pkt
Sebastian Skrok 11 pkt
Michał Grządziel 10 pkt
Piotr Kunowski 3 pkt
Dawid Sikora
Wiktor Woźniak