MKS Skawa Wadowice – STK Wikar Nowy Sącz 66:63

Po bardzo zaciętym meczu, odnosimy piąte zwycięstwo z rzędu, pokonując na własnym parkiecie drużynę STK Wikar Nowy Sącz! Do meczu przystępujemy bez naszych dwóch podstawowych zawodników – Piotrek oraz Kuba pauzują z powodu kontuzji. Sytuacja ta powoduje, że na obwodzie mamy bardzo małe pole manewru i być może z tego powodu gramy od początku dość nerwowo… Nie jesteśmy w stanie wejść dobrze w mecz i zwłaszcza w ataku nasza gra nie układa się dobrze. Pierwszą kwartę przegrywamy trzema oczkami i już wiemy, że goście łatwo skóry nie sprzedadzą! Druga kwarta to walka kosz za kosz, ale w ostatnich czterech minutach nasza gra w ataku to popis Wojtka, który dostaję piłkę pod koszem kilka akcji z rzędu i trafia praktycznie wszystko! Pozwala nam to odskoczyć na pięć punktów po pierwszej połowie! W drugiej połowie niestety nie potrafimy powiększyć naszej przewagi, a goście grają swoje w ataku i praktycznie do końca meczu trzymają się na tyle blisko, że sama końcówka może być nerwowa! Mamy duże problemy ze zdobywaniem punktów – w czwartej kwarcie udaje nam się nieznacznie przekroczyć granicę 10 pkt, a praktycznie wszystkie punkty zdobywa Filip! Mniej niż pół minuty do końca, prowadzimy dwoma punktami i mamy piłkę. Adam wyrzuca piłkę na obwód do Bartka, przegranie do Filipa, który dynamicznie wjeżdża na kosz i jest faulowany. Wykorzystuje jeden rzut wolny i mamy trzy punkty przed ostatnią akcją meczu! Wiemy, że musimy bronić trójkę, dlatego kryjemy dość blisko przeciwników. Nasza obrona w ostatniej akcji jest na tyle solidna, że przeciwnik nie oddał rzutu! Wygrywamy po bardzo nerwowym meczu! Nowy Sącz to na pewno wymagający przeciwnik, ale nie ma co ukrywać, że nie był to mecz marzeń w naszym wykonaniu… Takie mecze jednak też trzeba umieć wygrywać! Zamykamy pierwszą rundę spotkań, gdzie po kilku przegranych na początku, mocno finiszujemy! Przed nami runda rewanżowa i na dzień dobry dwa spotkania z Limanową i Tarnowem! Do usłyszenia!

Statystycznie:
Adam 9 pkt
Bartek 2 pkt
Seba 8 pkt
Michał 6 pkt
Filip 24 pkt
Karol 4 pkt
Wojtek 13 pkt