MKS Skawa Wadowice – MTS Basket Kwidzyn 87:79

Wygrywamy po raz drugi na turnieju w Tychach, pokonując bardzo mocną ekipę z Kwidzynia po kolejnym meczu pełnym emocji! Od początku spotkanie toczy się kosz za kosz. Ten mecz jest zupełnie inny niż wczorajszy, albowiem obrona z dwóch stron jest od pierwszego gwizdka bardzo mocna. My rotujemy świetnie w defensywie, przez co nie dajemy się rozpędzić rywalom. W ataku punktują Seba oraz Kuba. Trójkę oraz punkty z kontry dorzuca Bartek, a swoje pierwsze punkty w turnieju zdobywa Michał, który jak się potem okaże, zagra znakomity mecz pod koszem, kończąc z aż 13 deskami w 17 minut! Pierwsza kwarta na remis: 15-15.Drugą kwartę zaczynamy od trójki Kuby, który rozgrywa znakomite zawody! Następnie punktują Filip i Piotrek, który trafia po niesamowitym rzucie z odchylenia, po czym zalicza kapitalną asystę podaniem przez głowę! Trójkę z rogu trafia Adam, a ostatnie pięć oczek w kwarcie dorzuca Bartek. Kontynuujemy swoją dobrą obronę i na przerwę schodzimy z pięcioma oczkami przewagi! Trzecia odsłona to kontynuacja naszej solidnej gry! Rozpędza się Filip, który terroryzuje swoimi wjazdami obronę rywali! Powoli zaczynamy czuć, że w grze jeden na jeden jesteśmy mocniejsi od i staramy się to wykorzystać. Bardzo dobrą zmianę na pozycji środkowego zalicza Karol, który niedawno jeszcze zmagał się z kontuzją i jego występ w tym turnieju długo stał pod znakiem zapytania! W czwartej kwarcie staramy się trzymać przewagę, ale rywal momentami dochodzi nas na 4/5 punktów… Trójkę w bardzo trudnej sytuacji rzuca Kuba, kolejną dorzuca Filip oraz Piotrek! Rywale starają się ustawić bardzo agresywną obronę na całym parkiecie, aby wymusić straty i zbliżyć się nieco do nas, ale my dobrze przeprowadzamy piłkę i staramy się kończyć szybkimi punktami! Jedną z ładniejszych akcji meczu jest niesamowity wjazd Filipa, skończony akcją 2+1! Chwilę później Bartek dorzuca oczko z wolnego, a w kolejnej akcji przy bardzo mocnej presji dwóch rywali podaje do Karola, który pewnie trafia z półdystansu! Za oceanem powiedzieliby zapewne „dagger”, a więc rzut, który przypieczętowuje wygraną! Wiemy, że już nic nam nie odbierze zwycięstwa! Rywale jeszcze zdobywają jednego kosza, ale nie są już w stanie nic więcej zrobić! Mamy to! Druga wygrana w drugim meczu! Meczu, który był bardzo ciężką fizyczną przeprawą i kosztował nas mnóstwo energii! Cieszymy się, bo jesteśmy już bardzo blisko celu, ale jeszcze nic nie jest przesądzone i musimy postawić kropkę nad „i” w niedzielnym spotkaniu przeciwko gospodarzom! Dziękujemy wszystkim za doping, na prawdę czuliśmy mocne wsparcie! Do usłyszenia jutro! Statystycznie:
Adam Dobranowski 5pkt (1×3), 2zb, 1prz
Kuba Wróbel 15pkt (3×3), 2zb
Bartosz Sierp 12pkt (1×3), 2zb, 5as, 2prz, 1bl
Sebastian Skrok 5pkt, 1zb, 1as
Michał Muki 2pkt, 13zb, 2as
Piotr Kunowski 12pkt (3×3), 7zb, 5as, 3prz
Filip Rejowski 27pkt (2×3), 5zb, 2as, 1prz
Wojtek Pabich 1zb, 3as
Karol Macięga 9pkt, 3zb