MKS Skawa Wadowice – MKS Gorlice 96:52

Pokonujemy po raz drugi w tym sezonie zespół MKS Gorlice i potwierdzamy tym samym, że chcemy w tym sezonie walczyć o czołowe lokaty w III lidze! Spotkanie zaczynamy dość niemrawo… co prawda w obronie walczymy momentami bardzo mocno, ale w ataku nie potrafimy ułożyć naszej gry. Efektem tego zaledwie dwa punkty przewagi po pierwszej kwarcie.W drugiej kwarcie nieco podkręcamy tempo. Znakomite zawody gra Filip, który tradycyjnie terroryzuje przeciwników wjazdami pod kosz, ale w tym meczu dorzuca również kilka celnych trójek! Na desce zaczynają dominować Wojtek P. oraz Karol, punkty z półdystansu dorzuca Michał! W obronie utrzymujemy przeciwnika na bardzo niskiej zdobyczy punktowej i do przerwy prowadzimy 40-25! Po przerwie walka punkt za punkt, trzymamy przewagę wypracowaną w pierwszej połowie! W ostatniej odsłonie w końcu gramy tak, jak potrafimy najlepiej – kryjemy przeciwnika bardzo agresywnie, powodując bardzo dużo trudnych pozycji rzutowych, czy wymuszając straty! Swoje punkty dokładają kolejni zawodnicy – Piotrek z półdystansu i rzutów wolnych, Seba z rzutów wolnych i z dystansu, Bartek dynamicznie wjeżdża na kosz! W końcu zaczynamy biegać do szybkiego ataku i pewnie kończyć akcje! Dodatkowo, naszą szybką grą wymuszamy sporo fauli przeciwników, dzięki czemu mamy szanse powiększać prowadzenie zdobywając punkty z linii rzutów osobistych! Ozdobą meczu był bardzo efektowny blok Karola, który w pewien sposób podsumował nasz kolejny solidny występ w obronie! Kończymy spotkanie z wynikiem 96-52. Co prawda setka nie pękła, ale nasza gra fragmentami wyglądała bardzo dobrze! Zgodnie z zapowiedziami, zawodnicy Skawy przekażą 3zł za każdy zdobyty punkt na WOŚP, więc wysoki wynik powinien dodatkowo cieszyć! ❤️❤️❤️ Dzięki wszystkim za doping! Za tydzień kolejny mecz w Wadowicach. Przeciwnikiem będzie jedna z najlepszych drużyn ligi – KS AGH Korona Kraków, a więc koniecznie rezerwujcie czas! 🔜🔝

Statystycznie:
Piotr Kunowski 10 pkt
Bartosz Sierp 5 pkt
Filip Rejowski 30 pkt
Sebastian Skrok 11 pkt
Wojciech Pabich 12 pkt
Wojciech Świerkosz 2 pkt
Michał Grządziel 8 pkt
Karol Macięga 18 pkt

📷Galeria dzięki – Studio Fotograficzne Wadowice