MKS Skawa Wadowice – KS Cracovia 1906 Kraków 87:62

Wygrywamy swój pierwszy mecz w sezonie, po trzech zaciętych ale jednak przegranych potyczkach na inaugurację! Zaczynamy spotkanie dość nerwowo, popełniając niestety sporo błędów w obronie – kilka razy nie komunikując się na zasłonach, czego skutkiem jest sporo łatwo zdobytych koszy przeciwników! Młoda ekipa Cracovii pokazuje, że wcale nie przyjechała tutaj zbierać lekcję koszykówki i już po pierwszej, remisowej kwarcie wiemy, że mecz sam się nie wygra! W drugiej odsłonie w końcu zaczynamy grać w obronie tak, jak potrafimy! W ataku udaje nam się wyprowadzić kilka szybkich kontr i zdobywamy łatwe punkty, pomimo momentami bardzo agresywnej obrony Cracovii na całym boisku! Po połowie prowadzimy 8 oczkami. W przerwie mobilizujemy się podwójcie, bo wiemy, że w trzeciej kwarcie możemy odjechać rywalowi, jeżeli zagramy na swoim poziomie. Dokładnie tak się dzieje – od pierwszej minuty narzucamy swoje tempo, trafiając z różnych pozycji i zdobywając coraz wyraźniejszą przewagę. W czwartej kwarcie co prawda nie powiększamy istotnie naszej przewagi, ale utrzymujemy 20-kilka punktów zaliczki, które wypracowaliśmy po trzech odsłonach! Kończymy mecz na wyniku +25, pokazując, że jeżeli gramy swój dobry basket, jesteśmy w stanie rywalizować z każdym w trzeciej lidze! Poza wygraną, na pewno cieszy dobra i równa forma całego zespołu. Do gry wracają Filip i Kuba, bez których nasza gra po prostu nie wygląda tak samo. Powoli zaczynają wracać również pozostali zawodnicy, dlatego czujemy, że forma idzie w górę! Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy oglądali nas podczas relacji LIVE na FB! Wiemy, że były pewne problemy techniczne, ale obiecujemy, że popracujemy nad tym!

Statystycznie:
Kuba 2pkt
Bartek 4pkt
Seba 12pkt
Piotrek 8pkt
Filip 22pkt
Wojtek P. 24pkt
Karol 13pkt
Adrian 2pkt