MKS Skawa Wadowice – Energa Hutnik Warszawa 90:114

Przegrywamy pierwszy mecz turnieju finałowego o awans do II ligi z ekipą gospodarzy. Pierwsza połowa grana była kosz za kosz. Przeciwnicy parę razy odjeżdżali na kilka punktów, ale nam udawało się odpowiadać celnymi trafieniami! Do połowy przegrywamy tylko pięcioma oczkami, ale tracimy aż 50 punktów i już czujemy, że przeciwnik jest bardzo mocny w ataku, zwłaszcza na własnym parkiecie! Po przerwie niestety seriami tracimy punkty. Nasz atak funkcjonuje całkiem nieźle, ale kompletnie nie potrafimy zatrzymać rozpędzonych przeciwników, którzy trafiają zarówno spod kosza, jak i z dystansu! Tracimy w trzeciej i czwartej kwarcie ponad 30 punktów i niestety w całym meczu aż… 114!Bardzo ciężki mecz na początek, który niestety nie ułożył się po naszej myśli, bo pomimo dobrego ataku, nie potrafiliśmy się odnaleźć w obronie…. Musimy jak najszybciej zapomnieć o tym spotkaniu i przygotować się do sobotniego meczu!Bądźcie z nami, jeszcze nie składamy broni!

Statystycznie:
Adam Dobranowski: 1zb, 1as
Jakub Wróbel: 4pkt, 3zb, 3as, 1prz
Bartosz Sierp: 9pkt, 2zb, 4as
Sebastian Skrok: 5pkt (1×3), 2as, 1prz
Piotr Kunowski: 25pkt (3×3), 4zb, 3as, 3prz, 1bl
Filip Rejowski: 17pkt, 6zb, 3as, 1prz
Wojciech Pabich: 21pkt, 9zb, 2as, 1prz
Karol Macięga: 7pkt, 7zb
Adrian Hajdyła: 2pkt, 1zb
Wojciech Świerkosz
Dawid Sikora