MKS Skawa Wadowice – Basket – UKS Regis Wieliczka 91-61

Pierwszy mecz drugiej rundy sezonu zasadniczego zaczynamy od pokonania na własnym parkiecie drużyny UKS Regis.

Początek meczu dość niemrawy w naszym wykonaniu. W zasadzie do połowy pierwszej kwarty nie możemy wejść w odpowiedni rytm meczowy. Dopiero pod koniec kwarty notujemy kilka szybkich akcji i udaje się odskoczyć na 10-punktowe prowadzenie. Kolejna kwarta to kontynuacja dobrej gry, czego efektem jest coraz większa przewaga punktowa. Pod koniec połowy dajemy sobie co prawda rzucić kilka koszy, ale na przerwę schodzimy z bezpieczną przewagą.

W trzeciej kwarcie odjeżdżamy przeciwnikowi na dobre i spokojnie możemy pograć całym składem, co jest bardzo ważne w kontekście zbierania doświadczenia wśród naszych mniej doświadczonych zawodników.

W całym spotkaniu graliśmy na dużym luzie, czego efektem były bardzo efektowne akcje, takie jak szybkie kontry czy dwa power-dunki Filipa, po których wszyscy podnieśli się z krzeseł!

Humor nieco popsuła nam kontuzja Wojtka, zwłaszcza w sytuacji, gdzie mieliśmy tylko dwóch nominalnych podkoszowych i momentami musieliśmy grać… pięcioma obwodowymi 🙂

Odnosimy trzecie zwycięstwo w sezonie i czekamy na następne spotkania, które zagramy dopiero w lutym. Mamy zatem trochę czasu na wyleczenie urazów i przygotowanie się przed kolejnymi meczami.

Dziękujemy bardzo za doping naszym kibicom, którzy wspierali nas w tym meczu!

punktowali dla Skawy:
Dawid Sikora 5pkt