MKS Skawa Wadowice – AZS Politechnika Rzeszowska 68-47

Odnosimy kolejną wygraną na własnym parkiecie, pokonując drugi raz w tym sezonie drużynę z Rzeszowa! 🏀🏀🏀

Spotkanie zaczyna się od bardzo ostrej walki w obronie, czego efektem jest niski wynik w całej kwarcie. Nie pamiętamy meczu, w którym to obie drużyny rzucają… 17 punktów w sumie! Druga kwarta to kontynuacja twardej obrony, ale my zaczynamy powoli budować swoją przewagę. Goście bronią długimi fragmentami strefą, ale my dość łatwo dochodzimy do pozycji rzutowych i w końcu zaczynamy trafiać. Z półdystansu trafia nasz środkowy – Kuba J., celne trójki aplikują Wojtek, Tomek oraz Filip. Swoje trzy punkty dorzuca również Dawid, który mierzy pewnie z rogu chwilę po pojawieniu się na boisku! Do przerwy prowadzimy 8 oczkami – wynik niezły, ale czujemy, że nasza przewaga na boisku jest wyraźna i powinniśmy jak najszybciej „odjechać” zanim przeciwnik się obudzi!

Drugą połowę rozpoczynamy od mocnego uderzenia z naszej strony. Bartek wjeżdża pod kosz, regularnie punktuje Wojtek, punkty dorzucają Seba i Filip. W trzeciej kwarcie dorzucamy kolejne 6 oczek do prowadzenia i mamy dwucyfrową przewagę przed ostatnią odsłoną.

Ostatnia kwarta to przypieczętowanie naszej wygranej. Bartek robi akcję 2+1, na trójce szaleje Tomek, który trafia dwa razy z rzędu za trzy, a końcowe ciosy zadaje Filip. W końcówce popełniamy kilka prostych strat, które chwilowo napsuły nam krwi, ale koniec końców odnosimy pewne zwycięstwo!

Dziękujemy wszystkim za świetny doping i już dziś zapraszamy na kolejny mecz w Wadowicach – oj, będzie się działo, bo podejmiemy znakomitą ekipę Cracovii! 🔥⚡️🌪

Statystycznie
Bartosz Sierp 5 pkt
Sebastian Skrok 7 pkt
Piotr Kunowski 2 pkt
Filip Rejowski 12 pkt
Wojtek Pabich 11 pkt
Jakub Jochymek 10 pkt
Dawid Sikora 5 pkt
Tomasz Styranko 14 pkt
Wojtek Świerkosz 2 pkt
Kuba Wróbel
Wiktor Woźniak

📷 Zdjęcia dzięki uprzejmości B.Szpila.