Mecz Noworoczny nr 24.

Zgodnie z tradycją w pierwszym dniu Nowego Roku punktualnie o 12.00 na boisko wybiegły zespoły MKS Skawa Wadowice oraz LKS Iskra Klecza aby zmierzyć się w 24-tym Meczu Noworocznym.

Podopieczni trenerów Grzegorza Szulca oraz Filipa Niewidoka po raz kolejny mecz ten rozegrali na orliku przy stadionie Skawy co stało się też już pewną tradycją, może jednak już wkrótce uda się rozgrywać Mecz Noworoczny na nowym, pełnowymiarowym boisku ze sztuczną nawierzchnią które ma powstać na naszym stadionie.

Spotkanie rozegrano w formacie 2×25 minut, a strzelcem pierwszej bramki w Nowym Roku został młody pomocnik Skawy Wadowice, Paweł Wiktor. Ostatecznie całe spotkanie wygrał nasz zespół 9:2, trzeba jednak zaznaczyć że Iskra Klecza grająca obecnie w B klasie podokręgu Wadowice to drużyna w budowie z wieloma młodymi i mniej doświadczonymi zawodnikami. Tradycja zapoczątkowana w roku 1997 przez ówczesnego prezesa obu klubów pana Kazimierza Błachuta została podtrzymana i z tego należy się cieszyć.

Oczywiście każdy z zespołów został uhonorowany pamiątkowym pucharem oraz oraz mógł wznieść Noworoczny toast butelką szampana.

Mecz Noworoczny w mediach:

https://www.wadowice24.pl/nowe/sport/12624-puchar-noworoczny-w-wadowicach-od-24-lat-co-sie-zmienilo.html


https://www.wadowice24.pl/nowe/sport/12630-wadowice-noworoczny-dla-skawy.html


https://www.wadowiceonline.pl/sport/15257-w-meczu-noworocznym-skawa-pokonala-iskre

Zdjęcie wyróżniające wykorzystane w artykule pochodzi ze strony www.wadowiceonline.pl