KU AZS Politechniki Rzeszowskiej – MKS Skawa Wadowice 73-77

Mamy to! Odnosimy pierwsze zwycięstwo w sezonie po bardzo wyrównanym spotkaniu w Rzeszowie! 🏀💪🔥

Początek spotkania to walka punkt za punkt. Atak dominuje nad obroną i choć zdobywamy aż 24 punkty, to przeciwnik ma na swoim koncie 25! Druga kwarta to również walka kosz za kosz. Naszą grę w ataku napędza przede wszystkim Filip, który w pierwszej połowie zdobył aż 16 punktów! Bardzo dobrze w mecz weszli również nasi podkoszowi, Wojtek i Michał, którzy regularnie punktują z półdystansu i spod kosza. Kilka razy wykorzystujemy naszą przewagę fizyczną na jedynce, ustawiając Bartka na grze tyłem do kosza (tak, tyłem do kosza!), co powoduje, że przeciwnik natychmiast podwaja, a piłkę dwa razy dostaje niepilnowany Tomek – pierwszy raz piłka pechowo wypada, ale przy drugim rzucie już nie ma wątpliwości – swish! Swoje punkty dokłada Kuba i na przerwę schodzimy z trzypunktową stratą. Wiemy, że jeżeli poprawimy obronę, to będziemy w stanie kontrolować przebieg spotkania.

Po przerwie wychodzimy bardzo skoncentrowani i choć to przeciwnicy rzucają pierwsze trzy kosze, to my odpowiadamy serią 17 punktów z rzędu i zaczynamy czuć, że ten mecz jest nasz!

Czwarta kwarta to kontynuacja dobrej gry. Z bardzo dobrej strony pokazuje się Seba, który rzuca kosz za koszem. Odjeżdżamy na bezpieczną, dwucyfrową przewagę i czujemy, że jesteśmy bardzo blisko wygranej. Sytuację nieco komplikuje nam sprawa z przewinieniami – najpierw za faule spada Bartek, kilka minut później Filip. Przeciwnicy próbują jeszcze ostatniej desperackiej szarży, ale my gramy długo swoje akcje i dowozimy wynik do końca!

Nie było to łatwe spotkanie, ale mamy pierwszą wygraną w tym sezonie!

Szacunek dla młodej i ambitnej drużyny z Rzeszowa za walkę do ostatniego gwizdka. Nie sposób również nie wspomnieć o bardzo fajnym dopingu miejscowych kibiców, których dziś pojawiło się na meczu na prawdę sporo!

Przed nami bardzo trudne, wyjazdowe spotkanie w Krakowie, ale na pewno ta wygrana doda nam skrzydeł i pozwoli uwierzyć we własne możliwości!

statystycznie:
Kuba Wróbel 6pkt
Sebastian Skrok 16pkt
Michał Grządziel 14pkt
Filip Rejowski 19pkt
Wojtek Pabich 19pkt
Tomasz Styranko 3pkt
Wiktor Woźniak
Bartosz Sierp
Piotr Kunowski
Karol Macięga
Wojtek Świerkosz
Dawid Sikora