KS Cracovia 1906 – MKS Skawa Wadowice 59-83

Wygrywamy swoje drugie spotkanie w tym sezonie, pokonując na wyjeździe drużynę Cracovii! 🏀🏀🏀

Mecz zaczyna się od szybkich akcji z obu stron. Gospodarze dobrze rozgrywają swój atak pozycyjny, rozrzucając na dystans, ale nasza obrona jest tego dnia taka, jak być powinna i często zmuszamy Cracovie do oddawania rzutów z trudnych pozycji. Sami staramy się grać nasze zagrywki pomimo presji przeciwnika, niejednokrotnie na całym boisku i udaje nam się przeprowadzić kilka fajnych akcji! Punktują Seba, Filip oraz Kuba. Bardzo dobre zawody gra Karol, który rządzi i dzieli na desce. Kilka świetnych zagrań tyłem do kosza gra Wojtek P. Piękne dwie asysty zalicza Piotrek i do połowy mamy 6 oczek przewagi.

Drugą część meczu zaczynamy bardzo dobrze, stopniowo powiększając przewagę. Skutecznie bronimy wjazdy przeciwników i wyprowadzamy sporo efektownych kontr, kończonych prostymi punktami. Filip terroryzuje swoimi wjazdami defensywę przeciwników i w ekspresowym tempie nabija licznik, kończąc na 32 punktach! Tomek zalicza efektowną trójkę. Nagle do kontry zaczynamy biegać praktycznie całą piątką… Nasza przewaga rośnie z minuty na minutę i choć przeciwnik kilka razy zmniejsza dystans, to nie dajemy złudzeń, że to my jesteśmy tego dnia lepszą drużyną!

Nie ukrywamy, że jest to dla nas niezwykle cenne zwycięstwo z bardzo wymagającym przeciwnikiem. Niech nie zmyli nikogo końcowy wynik! Dla złapania perspektywy napiszemy tylko, że rok temu nie rzuciliśmy w Krakowie nawet 50 punktów, a ekipa Cracovii miała przed dzisiejszym meczem komplet wygranych (najniższe z nich różnicą 29 oczek!)

Dziękujemy kibicom za wsparcie i widzimy się za tydzień na meczu w Wadowicach!

Statystycznie:
Kuba Wróbel 10pkt
Sebastian Skrok 9pkt
Michał Grządziel 2pkt
Piotr Kunowski 1pkt
Filip Rejowski 32pkt
Wojtek Pabich 15pkt
Karol Macięga 5pkt
Jakub Jochymek 2pkt
Tomasz Styranko 7pkt
Bartosz Sierp
Wojtek Świerkosz