KS AGH Korona Kraków – MKS Skawa Wadowice 105-95

Pierwszy mecz drugiej rundy rozegraliśmy na gorącym terenie w Krakowie, gdzie Korona od dawna nie przegrała!

Zaczynamy od walki kosz za kosz. Przeciwnicy już tradycyjnie kryją bardzo agresywnie, często na całym parkiecie, co wymusza bardzo szybkie granie na dużym ryzyku. Większość naszych akcji kończy się albo prostymi punktami po minięciu obrony albo… stratami. Na szczęście w całym meczu więcej było tych pierwszych, co pozwoliło nam trzymać się w grze praktycznie do samego końca.

W naszej ekipie znakomicie gra dwójka Filip i Kuba W., tradycyjnie świetną zmianę z ławki zalicza Seba! Piotrek dorzuca kilka pięknych asyst, a Bartek w swoim stylu dynamicznie wjeżdża na kosz przeciwnika. Bardzo dobre zawody grają również nasi wysocy, Michał, Kuba J. i grający kluczowe minuty Karol, którzy robią świetną robotę na desce!

Do połowy przegrywamy dziewięcioma oczkami, ale wiemy, że jeszcze nie wszystko stracone. W trzeciej odsłonie gramy swój najlepszy basket, punktując po szybkich wjazdach! Udaje nam się odrobić prawie całą stratę i przed czwartą kwartą mamy tylko punkt straty.

Niestety, ta pogoń sporo nas kosztowała i w ostatniej odsłonie to Korona jest drużyną bardziej agresywną, co przekłada się na kilka łatwych koszy. Końcówka to 5-7 punktów straty i desperacka walka z naszej strony, jednak młody zespół przeciwników pokazuje niezwykle wyrachowaną i mądrą koszykówkę, dowożąc wygraną do końca!

Wiemy od naszych kibiców, których pojawiło się dziś na hali sporo, że mecz się bardzo podobał. Był toczony w szaleńczym tempie, było sporo efektownych akcji z obu stron. My rzuciliśmy 95 punktów, co jest znakomitym wynikiem, niestety kilka momentów przestoju kosztowało nas stratę 3-4 koszy z rzędu w krótkim odstępie czasu, co w ostatecznym rozrachunku okazało się decydujące!

Przed nami jedno z najważniejszych spotkań w tym sezonie – w najbliższy czwartek zagramy u siebie z Regisem Wieliczka!

Dzięki za uwagę i do zobaczenia!

Punktowali dla Skawy:
Kuba Wróbel 21pkt
Bartosz Sierp 8pkt
Sebastian Skrok 10pkt
Michał Grządziel 6pkt
Piotr Kunowski 8pkt
Filip Rejowski 24pkt
Karol Macięga 12pkt
Jakub Jochymek 6pkt
Tomasz Styranko
Wojtek Świerkosz