„International Metting” – czyli owoce współpracy pomiędzy miastami.

„Zwiedziliśmy piękne miasto, zagraliśmy ze świetnymi drużynami. Czas upłynął nam szybko, jednak wspomnienia z wyjazdu pozostaną z nami na długo”

Cztery drużyny, z różnych państw wzięły udział w Międzynarodowym Turnieju Miast Partnerskich „International Metting” zorganizowanego dzięki współpracy miast: Wadowic, Sony, Soyaux, Lugagnano.

Miasto Wadowice na turnieju we Włoszech reprezentowali zawodnicy MKS Skawa Wadowice przy wsparciu pięciu zawodników APN Husaria. Kadrę stanowiło piętnastu zawodników z rocznika 2006 i młodsi oraz czterech opiekunów.

„Wyjazd zaplanowaliśmy na godzinę 22 w czwartek. Firma transportowa „Trans-Ilona” zapewniła nam dwóch kierowców, którzy bezpiecznie dowieźli nas do celu. Po dotarciu na miejsce włoscy przyjaciele ugościli nas pizzą podaną na kilka różnych sposobów. Następnie zameldowaliśmy się w przyklasztornym hoteliku i już po krótkim odpoczynku ruszyliśmy zwiedzać Weronę”

W sobotnim turnieju nasi piłkarze mieli okazję zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami z Włoch oraz Francji. Rywalizacja była zacięta – ale toczona według zasad Fair-Play. Najlepszą drużyną turnieju

okazali się gospodarze – Sona Calcio. Reprezentacja Wadowic zajęła natomiast trzecie miejsce. Zawody zamknięto przemówieniami, rozdaniem nagród, podziękowaniami oraz pożegnaniami.

Niedzielny poranek skrywał dla nas niespodziankę. Organizatorzy zapewnili nam przejażdżkę „Ciuchcią” , dzięki czemu zwiedziliśmy wszystkie atrakcyjne miejsca starego miasta.

Czas minął nam szybko – młodzi zawodnicy będą jednak wspominać ten wyjazd bardzo długo. możliwość rozegrania zawodów poza granicami Polski była niesamowitym przeżyciem i doświadczeniem dla każdego z nich.

Wadowice podczas wyjazdu reprezentowali: Baczewski Oskar, Wiktor Nikodem, Kosik Karol, Filek Szymon, Kobak Antoni, Grzeczyński Conrado, Skowron Jakub, Nogala Wojciech, Trzupek Wojciech, Trzupek Olaf – Skawa Wadowice, Biłko Oskar, Sieniawski Maciej, Tatar Kamil, Pochopień Kamil, Kłobuch Bartosz – APN Husaria. Opiekę nad zawodnikami sprawowali: Kamil Kuzia, Marek Kuzia, Dawid Morkisz, Bogusław Jamróz. Bezpieczną podróż zapewnili kierowcy firmy transportowej „Trans-Ilona”: Krzysztof Cichoń oraz Zbigniew Stachyra.

Podziękowania należą się również trenerowi Danielowi Kubarskiemu za współpracę oraz przygotowanie młodych zawodników APN Husaria do udziału w turnieju.