I Babiogórskie Mistrzostwa Orlików.

W dniu dzisiejszym zawodnicy MKS Skawa Wadowice z rocznika 2008-2009 czyli z popularne Orliki w składzie: Romanowski Eryk, Romanowska Lena, Jasiński Szymon, Mydlarz Kacper, Zawiła Kacper, Ogiegło Przemysław, Radoń Bartłomiej, Smajek Filip, Baczewski Oskar, Reciak Franek, Kamiński Adrian, Czaicki Filip, Nieckula Sebastian wzięli udział w finałowym turnieju „I Babiogórskie Mistrzostwa Orlików i Żaków w halowej piłce nożnej”. Podopieczni trenera Witolda Romanowskiego do Zawoi pojechali z postanowieniem wywalczenia jak najlepszej lokaty na zakończenie. Nasi młodzi piłkarze już wcześniej przebrnęli przez turniej eliminacyjny który odbył się w dwóch ratach 15.12.2018 oraz 02.02.2019 i ostatecznie zostali sklasyfikowani w tych eliminacjach na 3 pozycji w swojej grupie.

15.02.2018

Skawa – Halniak Maków Podhalański 3:7

Skawa – Huragan Skawica 11:3

Skawa – Strzelec Budzów 3:4

02.02.2019

Skawa – Tempo Białka 5:1

Skawa – BCS II Zawoja 12:2

W turnieju finałowym naszym przeciwnikiem w grupie A były: Babia Góra Sucha Beskidzka, Jordan Jordanów oraz ponownie Halniak Maków. Była to zdecydowanie mocna grupa lecz nasi piłkarze wyszli z niej zwycięsko i z pierwszej pozycji zakwalifikowali się do meczu finałowego!

Skawa – Babia Góra Sucha Beskidzka 4:2

Skawa – Jordan Jordanów 2:1

Skawa – Halniak Maków Podhalański 1:1

W finałowym meczu turnieju przyszło nam się zmierzyć z gospodarzami i zwycięzcami grupy B drużyną BCS Zawoja. Po zaciętym spotkaniu w którym mieliśmy przewagę niestety nieznacznie przegrywamy i tym samym zajmujemy II miejsce w całym turnieju.

Skawa Wadowice – BCS Zawoja 1:2

Na zakończenie odbyła się dekoracja zawodników oraz wręczenie pamiątkowego pucharu. Na pocieszenie najlepszym zawodnikiem całego turnieju MVP został wybrany nasz zawodnik Eryk Romanowski za co uhonorowany został pamiątkową statuetką.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom, tym którzy wzięli udział w turnieju finałowym oraz tym którzy także brali udział w eliminacjach ale z różnych powodów nie mogli uczestniczyć w zawodach w dniu dzisiejszym: Oliwier Korzeniowski, Aleks Jabłoński, Mikołaj Bogunia, Antek Korzeniowski, Staś Mruczek. Dziękujemy i liczymy na kolejne sukcesy w przyszłości. SKAWA WADOWICE „Ponadwiekowa tradycja”