Dwumecz z drużynami krakowskimi.

MKS Skawa Wadowice – KS Cracovia 1906 Kraków 84-91

W sobotę podejmowaliśmy ekipę Cracovii, która dokonała solidnych wzmocnień na koniec sezonu. Na pewno nie był to ten sam zespół, z którym mierzliśmy się kilka miesięcy temu. Cracovię wzmocniło kilku graczy, którzy w swojej karierze mają na koncie występy… w pierwszej lidze PLK!

My jednak staraliśmy się grać swoje i po pierwszej kwarcie mieliśmy dwupunktowe prowadzenie. Niestety w drugiej kwarcie tracimy aż 32 punkty i goście wychodzą na dwucyfrowe prowadzenie. Trzecia kwarta to chyba najlepsze 10 minut w naszym wykonaniu w tym sezonie; trafiamy trójki, biegamy do kontry, a to wszystko za sprawą znakomitej obrony – pozwalamy przeciwnikom rzucić zaledwie 13 punktów w tej odsłonie! Niestety, przeciwnicy odpowiadają skutecznie w czwartej kwarcie i nieznacznie wygrywają po bardzo solidnym i widowiskowym spotkaniu!

Trzeba przyznać, że z tak mocnym składem i tak dobrze poukładaną grą Cracovia będzie murowanym faworytem do wejścia do II ligi w nadchodzących turniejach barażowych!

MKS Skawa Wadowice – TS Wisła II Kraków 88-57

Dzień później graliśmy ostatni mecz u siebie przeciwko innej drużynie z Krakowa. Wisła II Kraków co prawda zamyka tabelę III ligi, ale jej zawodnicy robią postępy z miesiąca na miesiąc i w meczach z nami zawsze długimi fragmentami stawiają nam opór.

Nie inaczej było tym razem. Mimo, że teoretycznie powinniśmy zdominować przeciwnika od początku, to przez trzy kwarty mecz był bardzo wyrównany. Dopiero w ostatniej odsłonie zaczęliśmy grać swój najlepszy basket i odjechaliśmy na dobre, wygrywając kwartę 29-9!

Dziękujemy serdecznie kibicom za doping podczas meczów w Wadowicach! w tym sezonie! 👍🖐👏

Przed nami ostatnie spotkanie w sezonie zasadniczym, wyjazd do Nowego Sącza, a później czekają nas turnieje barażowe i walka o II ligę!

Galeria zdjęć dzięki 📷 Studio Fotograficzne Wadowice !! DZIĘKUJEMY.