AZS Politechnika Rzeszowska – MKS Skawa Wadowice 57:79

Przywozimy cenne dwa punkty, wygrywając w Rzeszowie!

Zaczynamy mecz od bardzo mocnej obrony, nie pozwalając przeciwnikowi napędzać swoich akcji. U nas w ataku punktują wszyscy równo, co pozwala nam krok po kroku budować przewagę. Trójki rzucają Piotrek i Seba, punkty dorzucają również nasi podkoszowi – Karol i Michał. Pierwszą kwartę kończymy wynikiem 16-12.Druga odsłona to bardzo mocne uderzenie z naszej strony – gramy skuteczne akcje, rozrzucając piłkę po obwodzie i szukając dogodnych pozycji! Świetny okres gry zalicza Filip, który w swoim stylu wjeżdża pod kosz i rzuca z dystansu! Trójki dorzucają Kuba i Bartek! W pewnym momencie nasza przewaga osiąga już 12 punktów i wydaje się, że możemy dobić rywala jeszcze przed przerwą. Niestety, końcówka pierwszej połowy należy do Rzeszowa i nasza przewaga topnieje do siedmiu oczek! Druga połowa to wymiana cios za cios. Gospodarze nie odpuszczają i trzymają wynik. Trzecia kwarta na remis. W ostatniej odsłonie po pierwszych dwóch koszach Rzeszowa mamy zaledwie trzy punkty przewagi, ale wtedy włączamy piąty, a może nawet szósty bieg! Bronimy na bardzo wysokiej intensywności, a w ataku wykorzystujemy wszystkie przewagi! Na desce dominuje Karol, punkty dokłada również Wojtek Ś. Na obwodzie wszyscy nasi zawodnicy świetnie grają swoje akcje 1 na 1 i… nagle mamy kilkanaście punktów przewagi! Aż trudno w to uwierzyć, ale Rzeszów przez ostatnie 6 minut nie zdobył punktu, my w tym czasie dorzucamy 19 oczek! Taka seria zapewne przypomina nasz mecz u siebie z Tarnowem, kiedy to w podobnym stylu graliśmy ostatnią kwartę, odskakując na dobre! To nie był łatwy mecz, ale po znakomitej końcówce możemy sobie dopisać 2 pkt! Dzięki wszystkim za doping! Za tydzień czeka nas ostatnie spotkanie u siebie, po czym zagramy jeszcze dwa spotkania na wyjeździe! Stay tuned!

Statystycznie:
Jakub Wróbel: 11 pkt
Bartosz Sierp: 3 pkt
Sebastian Skrok: 11 pkt
Michał Grządziel: 2pkt
Piotr Kunowski: 13 pkt
Filip Rejowski: 20 pkt
Karol Macięga: 14 pkt
Wojciech Świerkosz: 5 pkt