MKS Skawa Wadowice – KS AGH Korona Kraków 80-83

W swoim drugim meczu sezonu podejmowaliśmy faworyta całych rozgrywek, ekipę Korony Kraków. Pisaliśmy przed meczem, że nawiązać walkę z tą drużyną będzie bardzo trudno, a wygrać to wręcz „mission impossible”. To pierwsze zdecydowanie osiągnęliśmy, a od wygranej dzieliły nas centymetry…

Cały mecz był toczony w bardzo szybkim tempie. Przeciwnicy starali się agresywnie kryć, momentami na całym placu gry. Efektem tego było kilka strat z naszej strony, ale też nierzadko po dwóch szybkich podaniach mieliśmy otwartą drogę do kosza. Znakomite zawody rozgrywał Kuba, który jak zwykle szarpał w obronie i dodatkowo wziął na siebie ciężar gry w ataku, zdobywając 24 pkt. Tradycyjnie już atak napędzał Filip, a znakomite wejście z ławki zaliczył Seba.

Do przerwy przegrywamy 8 oczkami i wydaje się, że trzecia kwarta będzie kluczowa. Po przerwie wychodzimy niezwykle zmobilizowani na parkiet i gramy chyba swoje najlepsze 10 minut w tym sezonie, zdobywając aż 28 pkt! Przed ostatnią odsłoną mamy remis!

Czwarta kwarta to walka kosz za kosz. U nas punktują Seba, Kuba oraz Bartek, ważne punkty z półdystansu rzuca Michał. Na minutę przed końcem prowadzimy jednym punktem i sensacja wisi w powietrzu. Niestety, mamy już na swoim koncie 5 fauli w kwarcie i kilka razy wysyłamy przeciwników na linię rzutów osobistych. Gracze Korony nie pozostają nam dłużni i również momentami grają bardzo ostro, w skutek czego wolne rzuca Wojtek. Pewna ręka – wszystkie 4 celne i jeszcze mamy swoją ostatnią szansę! Kilka sekund do końca, przegrywamy trzema punktami, potrzebujemy trójki na dogrywkę. Korona zmusza nas do oddania rzutu z bardzo niewygodnej pozycji i… niestety nie wpada.

Kończymy mecz ze sporym niedosytem, bo byliśmy o krok od sprawienia… ok, jeżeli nie sensacji, to na pewno dużej niespodzianki. Na pewno boli kilka przestrzelonych kontr czy błędów w defensywie, ale jednocześnie widzimy, że jeżeli zagramy mecz na swoim poziomie, to jesteśmy w stanie nawiązać walkę z każdym!

Przeciwnikom gratulujemy wygranej!
Kibicom dziękujemy za świetny doping i mamy nadzieję do zobaczenia podczas kolejnego meczu! 🖐

Statystycznie
Karol Macięga 1pkt