Hit kolejki w Wadowicach. Skawa Wadowice – Wisła Łączany.

W ramach 25 kolejki klasy A, nasza drużyna na własnym stadionie podejmowała zespół LKS Wisła Łączany. Pozycje obu drużyn w tabeli zapowiadały ciekawą rywalizację i bez wątpienia ten mecz można było określić mianem hitu kolejki.

Punktualnie o godzinie 17:00 sędzia dał znać do rozpoczęcia spotkania.

Skawa rozpoczęła mecz w składzie: Rafał Zieliński, Patryk Mikołajek, Szymon Bernat, David Chipala, Kamil Kuzia, Szymon Żuk, Jakub Nowak, Przemysław Dyrcz, Patryk Kalamus, Marek Kuzia, Patmore Shereni.

W rezerwie pozostali: Adrian Wnętrzak, Dawid Morkisz, Konrad Frączek, Rafał Rusek, Bartłomiej Jończyk.

Pierwsza bramka padła w 30 minucie. Sędzia podyktował rzut karny za zagranie obrońcy ręką w polu karnym. Do piłki podszedł David Chipala który pewnie wykorzystał „jedenastkę”.

Dziesięć minut później było już 2:0. Po efektownej akcji do bramki strzela Patryk Kalamus. Bramkarz bez szans.

Do przerwy wynik się nie zmienia. 2:0.

W 58 minucie w polu karnym przeciwnika faulowany był Patryk Kalamus. Sędzia bez wahania wskazał na rzut karny. Wynik na 3:0 podwyższył Patmore Shereni.

Na 10 minut przed zakończeniem spotkania bramkę dorzuca jeszcze Rafał Rusek, który wykorzystał znakomite podanie prostopadle Bartłomieja Jończyka.

Goście zaskakiwali ze stałych fragmentów gry. Gdyby nie świetna postawa naszego bramkarza – Rafała Zielińskiego – mecz mógłby potoczyć się całkowicie inaczej.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Wygrywamy 4:0. Cieszy kolejna wygrana. Cieszą kolejne punkty.