Dwie wysokie wygrane. Gra naszych zawodników w końcu podoba się kibicom.

To był wspaniały tydzień dla naszych piłkarzy. Dwie wysokie wygrane, bez straty bramki. Ciężko znaleźć bohaterów tych meczy – każdy gra zespołowo, konsekwentnie i jak widać skutecznie. Ofensywa w tych dwóch meczach zdobyła 11 bramek, z drugiej strony defensywa nie pozwoliła na strzelanie bramki. Mimo braku szans na awans w tej rundzie, ostatnie wygrane dobrze prognozują na przyszły sezon.

BCS Zawoja – MKS Skawa Wadowice

Pomimo złej pogody, deszczu który ciągle padał oraz zimnego wiatru nasi zawodnicy zadowoleni schodzili z boiska.
W ramach 22 kolejki Wadowickiej klasy A udaliśmy się do Zawoi. Punktualnie o 16:30 rozpoczęliśmy tam zmagania o 3 punkty.
Mecz rozpoczęliśmy w składzie: Zieliński, Mikołajek, Bernat, Chipala, Kuzia Kamil, Żuk, Małolepszy, Kalamus, Nowak, Shereni, Kuzia Marek (K).
W rezerwie: Wnętrzak, Morkisz, Frączek, Mleczko.
Bramki w tym meczu padały tylko w jedno stronę. Duża w tym zasługa nie tylko ofensywy ale także defensywy w tym głównie naszego bramkarza – Rafała Zielińskiego – który od kilku meczy ratuje nas z opresji i jest zdecydowanie pewnym punktem drużyny.
Pewnym punktem drużyny w tym meczu, ale nie tylko tym, okazał się Patmore Shereni który ustrzelił hatrick. Ani prawa ani lewa noga, ani nawet główka nie zawiodły.
Po jednej bramce dorzucili: Kamil Małolepszy oraz Szymon Żuk.

MKS Skawa Wadowice – Huragan Skawica

Trzy dni mieli nasi zawodnicy na odpoczynek i przygotowanie do następnego meczu. To nie wiele, ale jak się okazuje – wystarczająco.
W środę na swoim stadionie podejmowalismy w ramach 23 kolejki zespół Huraganu Skawica. Mecz rozpoczął się o godzinie 17:00.
Skład Skawy: Zieliński, Mikołajek, Bernat, Chipala, Kuzia Kamil, Żuk, Małolepszy, Kalamus, Nowak, Shereni, Kuzia Marek (K).
W rezerwie: Wnętrzak, Morkisz, Frączek, Mleczko, Jończyk, Rusek, Dyrcz.
Pierwsze minuty spotkania wyglądały wyrównanie. Dobrze spisywał się również bramkarz gości, dzięki któremu wynik mógł otworzyć się dużo wczensiej.
Skuteczność nie zawiodła w tym spotkaniu Szymona Żuka, który zdobył trzy bramki. Oprócz tego parę dobrych akcji w ataku ale również w obronie. Bardzo dobry mecz w jego wykonaniu.
Patmore dorzucił jedna bramkę z rzutu wolnego (wideo). To jego 17 bramka w tym sezonie.

Dwie kolejne były w wykonaniu obrońców. Po indywidualnej akcji na bramkę uderzał Patryk Mikołajek. Bramkarz nie miał szans, a piłka zatrzepotala w siatce.
Ostatnia bramkę w tym meczu zdobył Przemysław Dyrcz. Dobre dośrodkowanie z rzutu różnego przez Marka Kuzia, a Przemek Dyrcz trąci ją głową i zdobywa bramkę (wideo).