Drugi test-mecz seniorów.

W sobotę 10.02 drużyna seniorów rozegrała drugi mecz kontrolny podczas okresu przygotowawczego.

Tym razem Skawa rozegrała mecz z drużyną u19 Hutnik Nowa Huta- liderami „M-ki” – Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych, którzy aktualnie walczą o awans do Centralnej ligi juniorów.

Kadra na ten mecz: Krzysztof Gawilk, Grzegorz Gacur, Patryk Mikołajek, Kamil Kuzia, Przemysław Dyrcz, Sebastian Rusin, Maciej Wegrodzki, Marek Kuzia, Bartłomiej Jończyk, Daniel Mleczko, Aleksander Wnęczak, Daniel Mleczko, Szymon Żuk, Grzegorz Talar, Karol Karcz.

Sparing rozpoczęto o godz. 8:30, na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Krakowie.

Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla gospodarzy. Bramki były przede wszystkim konsekwencjami błędów. Pierwsza bramka padła przed zakończeniem pierwszej połowy, napastnik w dogodnej pozycji, wykorzystał sytuację strzelając bramkę na 1:0.

W drugiej połowie piłka przy dośrodkowaniu w pole karne, niefortunnie trafiła w nogi obrońcy, i piłka wpadła do bramki.

Skawa jednak miała swoje szanse, przed przerwą w jednej sytuacji, zawodnicy dwa razy próbowali wbić piłkę do bramki, jednak obrońcy Hutnika, oraz bramkarz – nie dopuścili do strzelenia bramki.

Dzięki takim meczom można przeanalizować grę, wypatrzeć ewentualne błędy, oraz przede wszystkim je skorygować, wyeliminować. To również dobry czas dla zawodników którzy dołączyli do drużyny, aby poznać styl gry kolegów na boisku.

Drużyna seniorów przygotowuje się do rundy rewanżowej w klasie A.Małe różnice punktowe w czolowce tabeli zwiastuja bardzo ciekawą i  zaciętą rywalizację w lidze. Skawa znajduje się na 5 miejscu w tabeli, ze stratą 5 punktów do lidera – Relaksu Wysoka.

**Wkrótce zdjęcia z tego meczu.