Turniej półfinałowy o awans do II ligi. SKAWA WADOWICE – AZS Politechnika Poznań 77:83.

Zapraszamy na krótką relację z pierwszego dnia turnieju w Wadowicach!

AZS PWSTE Jarosław – King BC Szczecin 52-73

W pierwszym spotkaniu turnieju ekipa ze Szczecina okazała się lepsza od drużyny z Jarosławia. Mecz na początku należał zdecydowanie do Szczecinian, którzy bardzo szybko narzucili swoje warunki gry i odskoczyli na wysokie prowadzenie. Ekipa AZS-u jednak mozolnie odrabiała straty i po trzech kwartach wynik był prawie na remis. Taki stan rzeczy utrzymywał się do połowy ostatniej odsłony, kiedy to King BC znowu przyśpieszył grę i odjechał na dobre!

MKS Skawa Wadowice – AZS Politechnika Poznań 77-83

Nieznacznie przegrywamy w swoim inauguracyjnym meczu po dramatycznej końcówce!
Pierwsza połowa to bardzo mocne uderzenie zawodników z Poznania – szybka wymiana podań, bardzo dobre wyjścia na pozycje i solidna, agresywna obrona. Nie do końca byliśmy w stanie sobie z tym poradzić i do połowy przegrywamy różnicą 10 pkt.
W drugiej połowie bierzemy się za odrabianie strat i pod koniec prawie dopinamy swego. Na niecałą minutę przed końcem spotkania mamy tylko 2 punkty straty, publiczność pomaga nam jak może, a my jesteśmy bardzo zdeterminowani! Niestety ostanie akcje nie idą po naszej myśli i ostatecznie minimalnie przegrywamy…
Bardzo dobre zawody zagrali nasi środkowi: Wojtek P. oraz Michał. Oboje zaliczyli double-double. Grą w ataku kierował Piotrek, który skończył z wynikiem bliskim triple-double!